Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gmina Łyszkowice

AKTUALNOŚCI, strona 6:

Dzień Dziecka w naszym urzędzie

Utworzono dnia 22.06.2018

Tradycyjnie, jak co roku, Wójt Adam Ruta zaprosił uczniów szkół podstawowych naszej gminy na spotkanie z okazji Dzień Dziecka. Po Urzędzie Gminy uczniów oprowadziła Sekretarz Pani Ewa Pokora, która zapoznała dzieci ze szczegółami pracy w...

czytaj dalej na temat: Dzień Dziecka w naszym urzędzie

BAL GMINAZJALISTY 2018

Utworzono dnia 22.06.2018

Uczniowie klasy IIIa i IIIb Gimnazjum w Łyszkowicach 9 czerwca 2018 roku bawili się na balu gimnazjalisty. Zainaugurował go piękny polonez, odtańczony na placu Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Łyszkowicach. Taniec ten oglądali nauczyciele, zaproszeni goście i licznie zgromadzeni rodzice. Uroczystość wzbogaciły gorące przemówienia oraz podziękowania, po których wszyscy udali się na poczęstunek. Następnie rozpoczęła się zabawa, uczniowie wesoło spędzili czas przy oprawie muzycznej zapewnionej przez DJ- a.

Upiększamy naszą gminę

Utworzono dnia 21.06.2018

Gmina Łyszkowice na podstawie umowy użyczenia zawartej z Powiatowym Zarządem Dróg i Transportu w Łowiczu,  przystąpiła do zagospodarowania wysepek przy ul. Księstwa Łowickiego w Łyszkowicach.

Wykonawca robót na miejscu starej darni, wykonał nasadzenia krzewów ozdobnych wieloletnich tj.: tawuła japońska i berberys. Ma to na celu upiększenie centrum Łyszkowic i poprawę estetyki naszych ulic. Otrzymując pozytywne sygnały od mieszkańców w najbliższym czasie postaramy się zagospodarować w podobny sposób kolejne tereny zielone w innych miejscach gminy.

 

czytaj dalej na temat: Upiększamy naszą gminę

Spotkanie Integracyjne Osób Niepełnosprawnych

Utworzono dnia 20.06.2018

W dniu 8 czerwca 2018 r. w Urzędzie Gminy w Łyszkowicach zorganizowano pierwsze spośród trzech zaplanowanych spotkań informacyjno- integracyjnych dla osób niepełnosprawnych z udziałem Wójta naszej gminy Pana Adama Ruty oraz Sekretarz Urzędu Gminy Pani Ewy Pokory.

Celem głównym spotkania było włączenie osób niepełnosprawnych w normalne życie...

czytaj dalej na temat: Spotkanie Integracyjne Osób Niepełnosprawnych

Kolejne dotacje dla gminy

Utworzono dnia 20.06.2018

W dniu 19 czerwca 2018 r. Wójt Gminy Łyszkowice Adam Ruta podpisał z Zarządem Województwa Łódzkiego dwie umowy na dofinansowanie zadań gminy.

Pierwsza umowa dotyczyła dofinansowania w wysokości 159 380,00 zł z przeznaczeniem na realizację zadania pn. „Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych”.

Druga umowa obejmowała dofinansowanie zadań w zakresie zakupu sprzętu służącego ochronie życia, zdrowia, mienia lub środowiska przed pożarem, klęską żywiołową lub innym miejscowym zagrożeniem na zakup sprzętu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Czatolinie. Dotacja na to zadanie wynosi 18 000,00  zł.

czytaj dalej na temat: Kolejne dotacje dla gminy

Trwają roboty budowlane w parku w Łyszkowicach

Utworzono dnia 20.06.2018

Prace nad przebudową parku postępują. Park projektowano z założeniem, aby jego przestrzeń jak najlepiej służyła mieszkańcom gminy. Park będzie miejscem, gdzie mieszkańcy będą mogli spotykać się i wypocząć na świeżym powietrzu. Zmieni się nie tylko część roślinna, ale też infrastruktura.

Nasadzone zostaną drzewa, krzewy, zostanie posiana nowa trawa. Oprócz tego zaplanowano też wymianę lamp oświetleniowych na energooszczędne lampy ledowe. Dopełnieniem całości będzie wykonanie alejek i posadowienie elementów małej architektury.

czytaj dalej na temat: Trwają roboty budowlane w parku w Łyszkowicach

Zestaw narzędzi hydraulicznych dla OSP Czatolin z dofinansowaniem z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego

Utworzono dnia 15.06.2018

    Informujemy, że uchwałą Sejmiku Województwa Łódzkiego z dnia 29 maja 2018 roku udzielono Gminie Łyszkowice pomocy finansowej z przeznaczeniem na dofinansowanie zadań w zakresie zakupu sprzętu służącego ochronie życia, zdrowia, mienia lub środowiska przed pożarem, klęską żywiołową lub innym miejscowym zagrożeniem na zakup sprzętu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Czatolinie.

    Dotacja w kwocie 18000,00 zł zostanie przeznaczona na zakup średniego zestawu narzędzi hydraulicznych. Uzupełnienie wyposażenia znacznie poprawi gotowość operacyjną jednostki oraz umożliwi uzupełnienie braków sprzętowych warunkujących włączenie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Otrzymanie dofinansowania było możliwe dzięki wnioskowi złożonemu przez naszą gminę o dofinansowanie zakupu w/w sprzętu.

    Całkowita wartość zadania to 42000,00 zł.

czytaj dalej na temat: Zestaw narzędzi hydraulicznych dla OSP Czatolin z dofinansowaniem z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2018
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 317

W poprzednim tygodniu: 542

W tym miesiącu: 2272

W poprzednim miesiącu: 2203

Wszystkich: 48834