Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gmina Łyszkowice

Historyczne wydarzenie w Gminie Łyszkowice związane z budową gazociągu i gazyfikacją gminy.

Utworzono dnia 10.10.2018

Przemówienie Wójta Gminy Łyszkowice Pana Adama Ruty

z okazji uroczystego otwarcia gazociągu

 

Szanowni Państwo

Jest dla mnie wielkim zaszczytem i wyróżnieniem jako gospodarza gminy Łyszkowice gościć tak wielu znanych i dostojnych gości.

Bardzo serdecznie witam przedstawicieli Grupy SIME Z Włoch – Pana Prezesa Zarządu i członków Zarządu SIME Polska, ambasadora Włoch w Polsce oraz pozostałych gości dzisiejszej uroczystości.

W 2015 r. podpisałem porozumienie z Panem Jerzym Trzcińskim – Dyrektorem SIME Polska na przystąpienie gminy Łyszkowice do odbioru gazu ziemnego.

W podpisanym dokumencie złożyłem deklarację i gotowość podłączenia źródeł ciepła do gazu ziemnego w budynkach należących do gminy tj.: szkoła, przedszkole, urząd gminy, ośrodek kultury, oczyszczalnia i bloki komunalne przy ul. Bartosza Głowackiego.

Budowa gazociągu szybko została zrealizowana w naszej gminie. Inwestycja ta wpisuje się bardzo dobrze w program ochrony środowiska na szczeblu krajowym, wojewódzkim i gminnym.

Nasz gmina dofinansowuje mieszkańcom wymianę źródeł ciepła.

Mieszkańcy przyłączając budynek do gazu ziemnego i wymieniając źródła ciepła będą mieli możliwość skorzystania z tej formy pomocy.

Pragnę zwrócić się z prośbą do przedstawicieli Grupy SIME z Włoch o możliwość budowy linii gazociągu w pozostałych miejscowościach naszej gminy.

Jako gospodarz gminy deklaruję gotowość udział w rozwiązanych prowadzących do realizacji tego zadania. Budowa gazociągu sprzyja rozwojowi naszej gminy i działaniom na rzecz ochrony środowiska.

Dziękuję jeszcze raz  Panu Jerzemu Trzcińskiemu – Dyrektorowi SIME Polska za wyróżnienie naszej gminy  tym, ze organizacja tej uroczystości odbyła się w Łyszkowicach.

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Podpisałem umowy o przyłączenie do sieci gazowanej:

  • w dniu 13 sierpnia 2018 r. dla Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, Przedszkola, Urzędu Gminy i strażnicy OSP w Łyszkowicach;
  • w dniu 27 września 2018 r. dla Szkoły Podstawowej w Łyszkowicach.

 

Wnioski były złożone także na przyłączenie kolejnych obiektów tj.: oczyszczalnia i bloki komunalne przy ul. Głowackiego. Obecnie czekamy na warunki przyłączeniowe.

Otwarcie gazociągu Sime Polska

Utworzono dnia 10.10.2018, 14:32

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny

Lista wyłaczeń PGE

Portal ePodatki

Gmina Łyszkowice

mikroporady.pl