Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gmina Łyszkowice

Podpisano umowę na rozbudowę Szkoły Podstawowej w Stachlewie

Utworzono dnia 23.11.2018

Wkrótce rozpoczną się prace przy rozbudowie Szkoły Podstawowej w Stachlewie – będzie to największa inwestycja Gminy Łyszkowice od lat. W dniu 23 listopada br. umowę na roboty budowlane podpisali: Wójt Gminy Łyszkowice Pan Adam Ruta oraz przedstawiciele firmy Sochbud: Pan Oktawian Grzeszczak i Pan Krystian Nowicki. Roboty budowlane rozłożone są na okres 3 lat, przewidywany termin ich zakończania to 15 sierpnia 2020 r.

W rozbudowanej części szkoły zaprojektowano 3 oddziały przedszkolne, salę zabaw oraz pomieszczenia pomocnicze  tj. pomieszczenia gospodarcze, szatnie i toalety. Obiekt został zaprojektowany w sposób umożliwiający korzystanie przez niego przez osoby z niepełnosprawnościami.

Wartość kosztorysowa robót budowalnych: 6.405.452,24 zł

Wartość umowy na roboty budowlane po wyłonieniu Wykonawcy w przetargu nieograniczonym: 6.491.823,95 zł.

Decyzja o rozbudowie istniejącej szkoły o trzy oddziały przedszkolne oraz przebudowie wnętrza istniejącej szkoły, podyktowana była złym stanem technicznym pomieszczeń i instalacji. Budynek został oddany do użytku w  1996 r., jednak od tego czasu jego  stan techniczny znacznie się pogorszył. Obecnie kompleks szkoły nie wystarcza do sprawnego realizowania zadań oświatowych, zwłaszcza po reformie oświaty przywracającej 8-klasową szkołę podstawową. Istnieje deficyt sal lekcyjnych, a stołówka i kuchnia nie spełnia nowych standardów sanitarno-epidemiologicznych.

Przeprowadzony w 2017 r. audyt energetyczny wykazał, iż budynek w istniejącym stanie nie spełnia wymagań maksymalnej wartości wskaźnika E – rocznego zapotrzebowania na ciepło do ogrzewania w standardowym systemie grzewczym, gdyż przegrody zewnętrzne: ściany zewnętrzne i stropodachy, mają niedostateczną izolacyjność termiczną. W okresie zimowym budynek jest niedogrzany. Obecna instalacja c.o. rurowa stalowa jest w złym stanie, należy wymienić grzejniki. Instalacja bez zaworów termostatycznych. Kotłownia ma zbyt małą moc do obsługi całego kompleksu szkolnego, a kotły są mocno wyeksploatowane  i ulegają częstym awariom. Instalacja c.w.u. w budynku w stanie złym. Podgrzewacze wody częściowo nie działają.

Ilość powietrza wentylacyjnego w pomieszczeniach jest zbyt mała, szczególnie w kuchni, co skutkuje potrzebą częstego wietrzenia pomieszczeń poprzez otwieranie okien. Istniejący system wentylacji w budynku nie spełnia wymogów sanitarnych.

W ramach zadania, na podstawie opracowanego audytu energetycznego, zostaną wykonane następujące usprawnienia i przedsięwzięcia termomodernizacyjne:

- zmniejszenie strat przez przenikanie przez ściany zewnętrzne i stropy  poprzez ocieplenie ścian zewnętrznych styropianem oraz ocieplenie stropów i dachu wełną mineralną,

- wymiana starej stolarki okiennej o lepszym współczynniku przenikania,

- przebudowa istniejącej kotłowni olejowej na kotłownię gazową na gaz propan. Montaż kotła kondensacyjnego o dużej sprawności oraz z dużym zakresem modulacji. Budowa instalacji zbiornikowej gazu płynnego i instalacji gazu, modernizacja instalacji c.w.u.,

- wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej.

Ponadto w istniejącym budynku planowana jest przebudowa parteru. Powstaną pomieszczenia tj. pokój nauczycielski, szatnie, sekretariat, gabinet dyrektora, toalety, jadalnia oraz kuchnia z pomieszczeniami pomocniczymi. W budynku szkoły powstanie również winda a klatka schodowa zostanie przystosowana do aktualnych przepisów. Ze względu na projektowaną windę oraz przystosowanie toalet dla osób niepełnosprawnych, przebudowie poddane zostaną także kolejne piętra szkoły.

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 200

W poprzednim tygodniu: 453

W tym miesiącu: 1794

W poprzednim miesiącu: 2672

Wszystkich: 73330

Lista wyłaczeń PGE

Portal ePodatki

Gmina Łyszkowice

mikroporady.pl