Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gmina Łyszkowice

Spotkanie noworoczne delegacji Kół Gospodyń Wiejskich działających przy Rejonowej Radzie KGW

Utworzono dnia 17.01.2018

W dniu 13 stycznia 2017 r. o godz. 12:30 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Łyszkowicach odbyła się niecodzienna uroczystość z udziałem delegacji Pań z Kół Gospodyń Wiejskich zrzeszonych przy Rejonowej Radzie KGW.

Organizatorem spotkania była Rejonowa Rada KGW i Rejonowy Związek Kółek i Organizacji Rolniczych w Łowiczu przy pomocy pracowników naszego ośrodka kultury oraz Pań z KGW z Czatolina, Wrzeczka, Gzinki i Starych Grudz.

Wśród zaproszonych gości były Panie z Zarządu Gminnego KGW z Gminy Kartuzy, Poseł na Sejm RP Pan Paweł Bejda, Starosta Łowicki Pan Krzysztof Figat, członek Zarządu Powiatu Łowickiego i prezes powiatowy OSP Pan Jacek Chudy oraz wójtowie kilkunastu gmin.

Poniżej przemówienie Wójta Gminy Łyszkowice:

„Szanowni Państwo

W imieniu władz i mieszkańców gminy Łyszkowice witam wszystkich bardzo serdecznie na dzisiejszej uroczystości zorganizowanej w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Łyszkowicach.

Jestem szczęśliwy, że na ziemi łyszkowickiej gościmy tak wielu szacownych i dostojnych gości. Jest to historyczne wydarzenie w działalności naszego ośrodka kultury. Do tej pory nie było tak pięknego wydarzenia skierowanego do Pań działających w Kołach Gospodyń Wiejskich.

Od około 3 lat na terenie naszej gminy Panie zdecydowały się prezentować swoje zdolności kulinarne, artystyczne, plastyczne oraz organizacyjne zrzeszając się w Kołach Gospodyń Wiejskich. Uczestniczą w różnego rodzajach imprezach kulturalnych tj.: dożynki, festyny, biesiady, sama są tez organizatorkami spotykań towarzyskich w swoich miejscowościach m.in.: Dzień Kobiet, Dzień Seniora na które zapraszani są mieszkańcy wsi. Ich zaangażowanie integruje mieszkańców i poprawia wzajemne relacje.

Mam świadomość znaczenia ich działalności i odnoszę się do niej z wielkim szacunkiem i uznaniem. Potwierdzeniem tego jest m.in. faktu wyboru Przewodniczącej Zarządu Gminnego Kół Gospodyń Wiejskich w Łyszkowicach na stanowisko dyrektora naszego ośrodka kultury.

Dzięki temu została poprawiona współpraca z Kołami Gospodyń Wiejskich, Ochotniczymi Strażami Pożarnym i placówkami oświatowymi działającymi w naszej gminie.

Szanowni Państwo

W imieniu Przewodniczącej Rady Gminy Pani Anny Kwestarz oraz Sekretarz Urzędu Gminy Pani Ewy Pokory, Skarbik Gminy Pani Krystyny Kołudzkiej a także własnym i mieszkańców gminy Łyszkowice dziękuję wszystkim Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich za ich zaangażowanie.

Jednocześnie życzę Wam wszystkiego najlepszego w życiu prywatnym i zawodowym oraz wszelkiej pomyślności w pięknej i szlachetnej działalności społecznej.”

 

Spotkanie noworoczne w GOKIS

Utworzono dnia 17.01.2018, 12:21

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Listopad 2018
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 129

W poprzednim tygodniu: 783

W tym miesiącu: 4548

W poprzednim miesiącu: 5791

Wszystkich: 59618

Lista wyłaczeń PGE

Portal ePodatki