Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gmina Łyszkowice

Spotkanie wigilijne z przedsiębiorcami

Utworzono dnia 11.12.2017

Tak jak w latach poprzednich i w tym roku również odbyło się wigilijne spotkanie przedstawicieli gminy z przedsiębiorcami. Stały się one tradycją na stałe wpisaną w kalendarz lokalnych wydarzeń.

W wigilijnym spotkaniu, które odbyło się 8 grudnia uczestniczyli m.in. Wójt Gminy Łyszkowice Adam Ruta, radni, sołtysi, dyrektorzy szkół i przedszkola, ksiądz proboszcz, prezesi OSP, lokalni przedsiębiorcy oraz Przewodniczące Kół Gospodyń Wiejskich.

W świąteczny nastrój wprowadzili gości uczniowie Szkoły Podstawowej w Łyszkowicach, którzy pod okiem Pani Marzeny Kwiatkowskiej, przygotowali część artystyczną w postaci bożonarodzeniowych jasełek. Przygotowany występ przypomniał widzom prawdziwy sens Świąt Bożego Narodzenia. Po występach artystycznych młodzieży, przybyłych gości przywitali: Pani Anna Kwestarz - Przewodnicząca Rady Gminy oraz Pan Adam Ruta Wójt Gminy Łyszkowice i w krótkich przemówieniach złożyli wszystkim gościom życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Następnie, ksiądz Jerzy Modelewski proboszcz parafii pw. Św. Kazimierza w Łyszkowicach skierował do zgromadzonych słowo duszpasterskie i również w swoim imieniu złożył życzenia.

Po części oficjalnej uczestnicy Wigilii zostali zaproszeni do wspólnej wieczerzy wigilijnej.

 

Poniżej podziękowania i życzenia świąteczno – noworoczne Wójta Gminy Łyszkowice:

 

Szanowni Państwo

W imieniu Pani Przewodniczącej Rady Gminy Anny Kwestarz i własnym witam wszystkich Państwa bardzo serdecznie na dzisiejszym opłatkowym spotkaniu w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Łyszkowicach.

                Jest dla mnie wielkim zaszczytem przybycie tak wielu szacownych i dostojnych gości. Jest to także wyrazem i potwierdzeniem bardzo dobrej współpracy i relacji urzędu gminy z przedsiębiorcami, radnymi, sołtysami, członkami Ochotniczych Straży Pożarnych, Paniami z Kół Gospodyń Wiejskich, pracownikami szkół i przedszkola, pracownikami jednostek organizacyjnych gminy oraz księżmi proboszczami z naszych parafii.

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok to czas podsumowań, refleksji nad mijającym 2017 rokiem. To właśnie dzięki wiedzy i zaangażowaniu oraz wzajemnej życzliwości, cierpliwości i zrozumieniu udało się Nam wspólnie zrealizować bardzo dużo zadań.

Dotyczą one inwestycji:

- drogowych, a najważniejszą z nich było wybudowanie w m. Gzinka i Nowe Grudze przy drodze 704 chodnika i zjazdów do każdej posesji. Inwestycja została zrealizowana przez Urząd Marszałkowski w Łodzi poprzez Wojewódzki Zarząd Dróg. Zadanie zostało dofinansowane przez nasza gminę.

- wybudowania wysepkowego wyniesionego przejścia dla pieszych na ul. Księstwa Łowickiego przy Szkole Podstawowej w Łyszkowicach. Inwestycja zrealizowana przez Starostwo Powiatowe w Łowiczu poprzez Zarząd Powiatowy Dróg i Transportu. Wykonanie tego zadania w bardzo dużym stopniu poprawi bezpieczeństwo dzieci, uczniów i innych uczestników ruchu drogowego w tym rejonie. Jest to także zwieńczenie dwuletnich starań urzędu gminy o tą inwestycję.

Kolejnymi inwestycjami były roboty budowlane wykonane w obiektach będących własnością gminy.

Sztandarowym zadaniem było wykonanie inwestycji pn. „Zwiększenie efektywności energetycznej budynków Zespołu Szkół w Łyszkowicach”.

                Zadaniem tym objęto:

- położenie nowego pokrycia dachowego na całym budynku;

- wymianę wszystkich okien;

- kompleksowe docieplenie ścian zewnętrznych i położenie nowej struktury tynku;

- wykonanie opaski odwadniającej fundamenty budynków;

- wykonanie instalacji fotowoltaicznej;

- wymianę oświetlenia w pomieszczeniach budynków;

- wymianę piecy ogrzewanych węglem na pompy ciepła oraz wykonanie nowego przyłącza energetycznego.

Ta inwestycja pokazuje ogrom prac i ich zakres, które zostały wykonane w ciągu 4 miesięcy.

W budynku szkoły w sali gimnastycznej został wykonany remont podłogi. Jej stan techniczny był problemem od ponad 10 lat.

                Oprócz zadań inwestycyjnych udało się Nam też zaplanować i przeprowadzić wiele imprez kulturalnych i sportowych.

                Za najważniejszą należy uznać dożynki powiatowo-gminne w Gzince. Gospodarzami tegorocznych dożynek byli mieszkańcy Gzinki i Nowych Grudz, którym pomogli strażacy oraz Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy.

                Ale oprócz tych imprez odbyły uroczystości z okazji „Dnia Strażaka” oraz obchody 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Występy dzieci z naszych szkół czynią te imprezy i uroczystości bogatszymi i piękniejszymi, a przygotowane potrawy i ciasta przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich pokazują nam kult i kunszt zdolności kulinarnych naszych Pań. Przygotowane dekoracje pokazują również zdolności plastyczne.

Wszystko to wpływa na pozytywny wizerunek naszej gminy postrzeganej w opinii gości i uczestników uroczystości jako gminy z tradycjami ludowymi, życzliwej, serdecznej i gościnnej.

 Szanowni Państwo,

Przykładów potwierdzających tempo rozwoju naszej gminy jest dużo więcej. Dzisiaj przedstawiłem tylko najważniejsze. Tak szybkiego postępu w rozwoju naszej gminy nie byłoby gdyby nie wspólne zaangażowanie w poprawę warunków życia mieszkańców gminy.

To dzięki pomocy finansowej od przedsiębiorców, którą otrzymuje gmina, strażacy na zakup sprzętu, szkoły na zakup pomocy dydaktycznych czy klub sportowy „Laktoza” udało się szybciej poprawić warunki działalności tych podmiotów.

                Dziękuję Wam za tą codzienną ciężką i odpowiedzialną prace służbę oraz otwarte serca na rzecz naszych mieszkańców. Dzisiaj możemy mieć satysfakcję z tego co zrobiliśmy i osiągnęliśmy w 2017 r., aby nasza mała Ojczyzna była bogatsza i piękniejsza , a ludziom żyło się przyjemniej.

Wszystkim z całego serca dziękuję.

                Jednocześnie z okazji zbilżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku Życzę Wam przede wszystkim dużo zdrowia, szczęścia, miłości i ciepła w rodzinie, wiary w drugiego człowieka i spełnienia marzeń oraz wszelkiej pomyślności w 2018 r.

 

 

 

Wigilia 2017

Utworzono dnia 11.12.2017, 11:15

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Listopad 2018
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 129

W poprzednim tygodniu: 783

W tym miesiącu: 4548

W poprzednim miesiącu: 5791

Wszystkich: 59618

Lista wyłaczeń PGE

Portal ePodatki