Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gmina Łyszkowice

Zakończenie I etapu zagospodarowania terenu wokół GOKIS

Utworzono dnia 08.01.2018

Zakończenie I etapu zagospodarowania terenu wokół GOKIS

 

W dniu 5 stycznia 2018 r. została zakończona budowa altany i utwardzenie podłoża pod altaną poprzez położenie kostki brukowej. Tym samym zrealizowany został I etap zagospodarowania terenu przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Łyszkowicach.

Wykonanie tych prac jest jednocześnie rozpoczęciem realizacji II etapu tego projektu obejmującego m.in. położenie ścieżek spacerowych oraz wykonanie nasadzeń krzewów ozdobnych wokół altany i ścieżek oraz wykonanie oświetlenia, a także zakup stołów i ławek.

Realizacja inwestycji zainicjowana została wnioskiem sołectwa Łyszkowice w sprawie przeznaczenia funduszu sołeckiego, który został przyjęty przez wójta. Wniosek zawierał propozycję budowy altany biesiadnej o kształcie prostokątnym z dachem dwuspadowym o wymiarach 5 m na 10 m. Rada Gminy podjęła decyzję, iż przed realizacją inwestycji, zostanie zaprojektowana koncepcja zagospodarowania terenu wokół GOKIS, obejmująca również projekt budowy altany z uwzględnieniem jej funkcjonowania z innymi obiektami znajdującymi się na tym terenie. W dniu 28 grudnia 2016 r. uchwałą  nr  XXVII/135/2016 z w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Łyszkowice na 2017 rok, radni zobowiązali wójta do realizacji m.in. zadania pn. „Opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu wokół GOKIS”.

Firma projektująca zagospodarowanie terenu zaproponowała projekt altany sześciokątnej, argumentując to większą estetyką i funkcjonalnością. Mimo większych kosztów, rada gminy zdecydowała o zwiększeniu środków w budżecie na realizację tego zadania.

Na obecny kształt altany składane były przez sołtysa Łyszkowic liczne skargi na działalność Wójta Gminy Łyszkowice m.in. do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Skierniewicach i Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi. Skargi zostały uznane za bezzasadne. Dziś sołtys na swoim profilu społecznościowym informuje, że to na jego wniosek został zaprojektowany taki kształt i teren wokół altany.

To nie Rada Sołecka Sołectwa Łyszkowice podjęła decyzję o budowie altany. Mieszkańcy wsi na zebraniu sołeckim podejmują uchwały zebrania wiejskiego, w tym o przeznaczeniu funduszu sołeckiego na potrzeby wsi. Uchwalone wnioski przekazywane są wójtowi do rozpatrzenia. Organem właściwym w sprawie planowania, przyjmowania do realizacji i finansowania zadań inwestycyjnych jest Rada Gminy Łyszkowice, czyli radni naszej gminy, a nie rada sołecka czy sołtys. Tak wynika z przepisów prawa.

Mam nadzieję, że wybudowana altana spełni Państwa oczekiwania i będzie służyła mieszkańcom naszej gminy przez długie lata, jako miejsce spotkań i integracji.

 

Kształt altany i zagospodarowanie terenu zaprojektowane przez firmę ArtFloristica Dawid Ługowski z siedzibą w Łowiczu.

 

Proponowany kształt altany z wniosku w sprawie funduszu sołeckiego.

 

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Grudzień 2018
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 665

W poprzednim tygodniu: 798

W tym miesiącu: 762

W poprzednim miesiącu: 5859

Wszystkich: 61691

Lista wyłaczeń PGE

Portal ePodatki