Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gmina Łyszkowice

AKTUALNOŚCI, strona 5:

ARiMR: Pomoc dla posiadaczy chryzantem – najważniejsze informacje

Utworzono dnia 05.11.2020

ARiMR: Pomoc dla posiadaczy chryzantem – najważniejsze informacje

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o przyznanie pomocy dla posiadaczy chryzantem, którzy nie sprzedali tych kwiatów w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi epidemią COVID-19.

Pomoc przysługuje posiadaczom:

  • co najmniej 50 chryzantem doniczkowych w fazie pełnej dojrzałości,
  • co najmniej 200 sztuk chryzantem ciętych w fazie pełnej dojrzałości.

Chryzantemy muszą być przeznaczone do sprzedaży na dzień złożenia wniosku.

Stawki pomocy:

  • chryzantema doniczkowa –20 zł za sztukę,
  • chryzantemy cięte – 3 zł za sztukę.

Co należy zrobić, by otrzymać wsparcie:

– wypełnić wniosek pobrany ze strony www.arimr.gov.pl, podać w dokumencie m.in. liczbę niesprzedanych chryzantem oraz miejsce ich przechowywania;

– do 6 listopada 2020 r. złożyć wniosek w biurze powiatowym ARiMR właściwym ze względu na miejsce przechowywania zgłoszonych chryzantem. Jeśli o pomoc ubiega się posiadacz chryzantem prowadzący pozarolniczą działalność gospodarczą, musi wraz z wnioskiem złożyć również oświadczenia i zaświadczenia dotyczące pomocy de minimis;

– przekazać bezpłatnie chryzantemy:

  • organizacjom pozarządowym,
  • jednostkom samorządu terytorialnego,
  • innym instytucjom publicznym,

które zgłoszą w ARiMR zamiar odbioru tych chryzantem, uzyskując pisemne lub elektroniczne potwierdzenie odbioru tych kwiatów;

– chryzantemy nieodebrane do 16 listopada 2020 r. należy niezwłocznie przekazać firmie zajmującej się zbieraniem lub przetwarzaniem odpadów lub podmiotowi wskazanemu przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa uzyskując pisemne lub elektroniczne potwierdzenie odbioru tych kwiatów;

– złożyć do 30 listopada 2020 r. do biura powiatowego ARiMR potwierdzenie odbioru chryzantem przekazanych organizacjom pozarządowym, jednostkom samorządu terytorialnego lub innym instytucjom publicznym, a także potwierdzenie odbioru chryzantem przekazanych  jako bioodpady.

Wypłata pomocy nastąpi do 31 grudnia 2020 r.

Więcej na stronie: www.arimr.gov.pl  

 

czytaj dalej na temat: ARiMR: Pomoc dla posiadaczy chryzantem – najważniejsze informacje

informacja

Utworzono dnia 02.11.2020

Na wniosek dyrektora Przedszkola w Łyszkowicach i po uzyskaniu pozytywnej opinii

Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łowiczu,

ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną,

zawiesza się w dniach 03.11.2020-10.11.2020 działalność Przedszkola w Łyszkowicach.

 

Wójt Gminy Łyszkowice

Adam Ruta

czytaj dalej na temat: informacja

Informacja

Utworzono dnia 18.10.2020

W dniu 19 października 2020 r. (poniedziałek)

Urząd Gminy Łyszkowice będzie nieczynny.

Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj dalej na temat: Informacja

Remonty dróg gminnych w Gminie Łyszkowice

Utworzono dnia 15.10.2020

Gmina Łyszkowice obecnie realizuje sześć zadań z zakresu modernizacji dróg gminnych, w miejscowościach: Czatolin, Łyszkowice, Nowe Grudze, Seligów.

Wykonane roboty budowlane pozytywnie wpłyną na jakość użytkowania dróg oraz podniosą poziom bezpieczeństwa osób podróżujących.

Na realizacje ww. zadań pozyskano środki finansowe z Funduszu Dróg Samorządowych, Funduszu Rozwoju Inwestycji Lokalnych oraz ze środków Budżetu Województwa Łódzkiego na zadania dotyczące modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno- Drogowych w Łowiczu sp. z o.o.  

 

czytaj dalej na temat: Remonty dróg gminnych w Gminie Łyszkowice

Podziękowania

Utworzono dnia 13.10.2020

W związku z zaistniałym zdarzeniem drogowym z udziałem autobusu szkolnego na drodze powiatowej na odcinku pomiędzy miejscowościami Bobrowa a Trzcianka, serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym osobom w przywróceniu normalnego ruchu na tym odcinku drogi.

Szczególnie dziękuję dzieciom za ich odpowiedzialne zachowanie i stosowanie się do zaleceń Opiekunki, a Pani Opiekunce dziękuję za zaangażowanie i opiekę nad dziećmi. Podziękowania składam również przewoźnikowi, strażakom z  OSP  Łyszkowice za szybkość reakcji i zabezpieczenie autokaru jak również newralgicznego odcinka drogi. Dziękuję również służbom holowniczym za sprawne przywrócenie autokaru do ruchu drogowego.

Życzenia

Utworzono dnia 13.10.2020

Informacja o realizowaniu wywiadów bezpośrednich przez rachmistrzów

Utworzono dnia 12.10.2020

 

Uprzejmie informujemy, że  zgodnie z decyzją Zastępcy Generalnego Komisarza Spisowego od 10 października br. istnieje  możliwość  przeprowadzania spisu rolnego przez rachmistrzów w formie wywiadów bezpośrednich z respondentami. Przeprowadzanie spisu rolnego tą metodą będzie realizowane z zachowaniem  wszystkich zaleceń sanitarnych. O metodzie przeprowadzenia wywiadu (przez telefon lub bezpośrednio u respondenta) decyduje każdorazowo Zastępca Wojewódzkiego Komisarza Spisowego w porozumieniu z rachmistrzem spisowym.

Jeżeli respondent ze względu na sytuację epidemiczną wyraża obawę przed bezpośrednim kontaktem, rachmistrz poinformuje go o obowiązku udziału w spisie, który może być zrealizowany w formie wywiadu telefonicznego.

W przypadku gdy rachmistrz pozyska informację, że użytkownik gospodarstwa rolnego jest objęty kwarantanną lub izolacją domową wywiad będzie przeprowadzony przez telefon.

czytaj dalej na temat: Informacja o realizowaniu wywiadów bezpośrednich przez rachmistrzów

Posiłek w szkole i w domu

Utworzono dnia 08.10.2020

W roku szkolnym 2019/2020 Szkoła Podstawowa im. Józefa Chełmońskiego w Łyszkowicach przystąpiła do rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”.

Długo oczekiwany przez uczniów i pracowników Szkoły remont stołówki stał się faktem. Dzięki wspólnym staraniom Gminy Łyszkowice i Szkoły pozyskano wsparcie finansowe w ramach tego programu w wysokości 80 000,00 złotych na wyposażenie kuchni oraz prace adaptacyjne na stołówce szkolnej. Całkowity koszt wyniósł 100 000,00 złotych. Wkład własny zabezpieczony w planie finansowym szkoły to 20 000,00 złotych. W ramach całej kwoty zostały wykonane prace adaptacyjne - pomalowanie ścian i sufitu na stołówce szkolnej oraz zakupiono wyposażenie do kuchni. Kuchnia szkolna wzbogaciła się w  piec konwekcyjno-parowy, zmywarkę podblatową z dozownikiem środka do płukania, stół ze zlewem dwukomorowym, patelnię elektryczną, szafę chłodniczą oraz stół roboczy. Dodatkowo zakupiono mikser, maszynkę do mielenia mięsa, garnki, wazy do zupy, łyżki i talerze, termosy oraz akcesoria do patelni elektrycznej, pieca konwekcyjno-parowego i szafy chłodniczej.

Odnowiona stołówka sprzyja miłej atmosferze panującej w czasie spożywania obiadu. Wszystkie zakupione urządzenia oraz akcesoria pozwalają szybciej przygotowywać posiłki dla ponad 200 uczniów. Zawierają one mniejszą ilość tłuszczu i zatrzymują więcej witamin, co sprzyja zdrowiu.

czytaj dalej na temat: Posiłek w szkole i w domu

Informacja

Utworzono dnia 08.10.2020

U w a g a

 przerwa w dostawie wody

W związku z awarią na wodociągu gminnym w msc. Gzinka, nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowościach: 

Gzinka, Nowe Grudze, Stare Grudze, Wrzeczko (przy drodze wojew).                 

Przewidywany czas przerwy w dostawie wody godz. 9.00 - 12.00.

czytaj dalej na temat: Informacja

Komunikat

Utworzono dnia 05.10.2020

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Marzec 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 203

W poprzednim tygodniu: 475

W tym miesiącu: 203

W poprzednim miesiącu: 1771

Wszystkich: 120638

Lista wyłaczeń PGE

Portal ePodatki

Gmina Łyszkowice

mikroporady.pl