Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gmina Łyszkowice

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Dzień Sołtysa

Utworzono dnia 19.03.2024

W dniu 18 marca 2024 roku o godz. 12:00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Łyszkowicach z okazji Dnia Sołtysa odbyło się uroczyste spotkanie Wójta Gminy Łyszkowice Pana Adama Ruty z sołtysami wsi z terenu gminy Łyszkowice. Organizatorem spotkania był Urząd Gminy i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Łyszkowicach.

Wójt w swoim wystąpieniu podkreślił role i znaczenie funkcji sołtysa dla społeczności lokalnej oraz bardzo dobrą współpracę z pracownikami Urzędu Gminy. Podziękował sołtysom za ich zaangażowanie w realizację potrzeb mieszkańców w sprawach życia publicznego w różnych jego obszarach oraz za zgłaszanie różnego rodzaju inicjatyw mających wpływ na rozwój całej gminy. Sołtys wsi Czatolin Pani Henryce Murawskiej złożył gratulacje od wszystkich sołtysów, pracowników urzędu, a także mieszkańców gminy za wyróżnienie w konkursie „Sołtys na Plus Województwa Łódzkiego”, zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski w Łodzi. Warto zaznaczyć, iż to zaszczytne wyróżnienie otrzymała jako jedyny sołtys z naszego powiatu. Oprócz gratulacji i kwiatów laureatka otrzymała od Wójta nagrodę rzeczową.

W czasie tego spotkania wyróżnienie otrzymali także dwaj najstarsi sołtysi: Pan Kazimierz Jan Śnieguła – Sołtys wsi Kuczków i Pan Ryszard Wieczorek – Sołtys wsi Polesie. Pozostali sołtysi otrzymali listy gratulacyjne. Nie zabrakło także podziękowań dla rodzin sołtysów za wyrozumiałość i wsparcie oraz pomoc w pełnieniu funkcji sołtysa przez ich członka rodziny.

 

czytaj dalej... na temat: Dzień Sołtysa

Bezpłatne czipowanie psów

Utworzono dnia 15.03.2024

Odbiór końcowy budynku Ośrodka Zdrowia

Utworzono dnia 14.03.2024
Dokonano odbioru końcowego wybudowanego budynku Ośrodka Zdrowia przy ul. Targowej 17 w Łyszkowicach przy udziale przedstawicieli wykonawcy Grupy Ekoenergii Sp. z.o.o. i inwestora Gminy Łyszkowice.
Odbiór ten był jednocześnie oficjalnym zakończeniem budowy, wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie i przekazaniem tego obiektu dzierżawcy. Podczas przekazania sprawdzono stan faktyczny budynku, jego wyposażenie oraz wywiązanie się przez wykonawcę z należytego wykonania obowiązków zawartych w umowie podpisanej z inwestorem – Gminą Łyszkowice.
 
Zapraszamy wszystkich mieszkańców na uroczyste otwarcie Ośrodka Zdrowia, które odbędzie się 21 marca 2024 r. o godz. 12:00.
Rozpoczęcie działalności przychodni nastąpi 2 kwietnia 2024 roku. 
 
 
czytaj dalej... na temat: Odbiór końcowy budynku Ośrodka Zdrowia

Informacja Wójta dotycząca Stacji Ujęć Wody w Stachlewie

Utworzono dnia 14.03.2024

W dniu 12.03.2024 w Urzędzie Gminy w Łyszkowicach dokonano otwarcia ofert na realizację zadania pod nazwą „Wykonanie otworu studziennego Nr 3 dla potrzeb ujścia wód podziemnych wodociągu wiejskiego w miejscowości Stachlew”.

            Nie potrzeba, a konieczność i odpowiedzialność władz gminy za bezpieczeństwo i ciągłość dostaw wody dla mieszkańców Stachlewa, Polesia, a także dla „MOP Polesie” czy też dla Szkoły Podstawowej w Stachlewie była podstawą podjęcia takiej decyzji.

            Aktualnie Stacja Ujęć Wody w Stachlewie ma dwie studnie głębinowe Nr 1 i Nr 2.

Z uwagi na to, że Studnia Nr 2 ma niską wydajność i nie pozwala to na zapewnienie ciągłości dostaw zachodzi konieczność budowy Studni Nr 3. Studnia Nr 2 zostanie zlikwidowana. Równolegle z czynnościami związanymi z budową studni Nr 3 trwają czynności z likwidacją Studni Nr 2 m.in. trzeba uzyskać pozwolenie na jej likwidację, a następnie wyłonić wykonawcę na wykonanie prac rozbiórkowych.

            Na miejscu zlikwidowanej studni Nr 2 gmina zorganizuje ogólnodostępny plac zabaw  i strefę fitness.

                                                                                                             Wójt Gminy Łyszkowice   
                                                                                                                       Adam Ruta 

 

czytaj dalej... na temat: Informacja Wójta dotycząca Stacji Ujęć Wody w Stachlewie

Sołtys na Plus Województwa Łódzkiego

Utworzono dnia 13.03.2024

W dniu 11 marca 2024 roku, w trakcie obchodów Wojewódzkiego Dnia Sołtysa ogłoszono wyniki konkursu „Sołtys na Plus Województwa Łódzkiego”, zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

Tytuł „Sołtys na Plus Województwa Łódzkiego” jako jedyna z powiatu łowickiego otrzymała Sołtys Sołectwa Czatolin Pani Henryka Murawska. Wyróżnienie otrzymała za wyjątkowe zaangażowanie w życie lokalnej społeczności. Przejawia się ono m.in. troską o osoby starsze, samotne i niepełnosprawne, poprzez pomoc w codziennych czynnościach tj. zakupy, sprawy urzędowe, czy zawiezienie na wizyty lekarskie. Podejmuje wyzwania związane z poprawą jakości życia mieszkańców, zarówno w zakresie spraw społecznych, jak również lokalnej infrastruktury. Jest postrzegana jako rzecznik mieszkańców we wszystkich sprawach wymagających interwencji. Jest prawdziwym gospodarzem  sołectwa. Chętnie wspiera oraz sama inicjuje liczne działania integracyjne. Zainicjowała m.in. powstanie Koła Gospodyń Wiejskich w Czatolinie.

Pani Murawska, obowiązki Sołtysa Sołectwa Czatolin pełni już trzecią kadencję i była to dobra okazja do uhonorowania i podkreślenia jej dotychczasowego zaangażowania i pracy.  Zwłaszcza, iż planuje zakończenie pełnienia tej funkcji z końcem obecnej kadencji.

Serdecznie gratulujemy Pani Henryce Murawskiej zdobycia tego zaszczytnego wyróżnienia oraz życzymy wielu sukcesów w życiu zawodowym i osobistym. Życzymy również realizacji wyznaczonych celów i dziękujemy za Pani działalność na rzecz mieszkańców naszej gminy.

 

czytaj dalej... na temat: Sołtys na Plus Województwa Łódzkiego

Modernizacja oświetlenia drogowego w Gminie Łyszkowice

Utworzono dnia 13.03.2024

W dniu 13.03.2024 roku kontynuowane są prace związane z wymianą opraw lamp sodowych na ledowe w gminie Łyszkowice, w ramach zadania pn. „Modernizacja oświetlenia drogowego w Gminie Łyszkowice”.

Obecnie wymiana opraw odbywa się w Nowych Grudzach i Starych Grudzach. Następnie montaż nowych opraw odbywać się będzie w Łyszkowicach, Wrzeczku i w kolejnych miejscowościach naszej gminy. Wykonywania prac uzależnione jest od warunków pogodowych.

Zadanie współfinansowane jest z Rządowego Funduszu Polski Ład „Program Inwestycji Strategicznych”.

czytaj dalej... na temat: Modernizacja oświetlenia drogowego w Gminie Łyszkowice

Sołectwo na plus

Utworzono dnia 12.03.2024

Utworzenie placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Stachlewie

Utworzono dnia 12.03.2024
Na terenie Szkoły Podstawowej w Stachlewie utworzony został plac zabaw dla dzieci. Budowa nowego placu zabaw była odpowiedzią na zapotrzebowanie zgłaszane przez Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej w Stachlewie, w celu zapewnienia właściwego procesu edukacji uczniów tej szkoły. Realizację zadania rozpoczęto w 2023 roku od przygotowania dokumentacji projektowo- kosztorysowej i uzyskania braku sprzeciwu na wykonanie prac.
Zadanie podzielono na dwa etapy. Pierwszy etap, zakończony w 2023 roku obejmował doposażenie placu zabaw w zabawki tj. karuzelę, piaskownicę, bujak na sprężynach, huśtawkę podwójną. Wykonano również nawierzchnię piaskową wraz z obrzeżami, ogrodzenie wraz z furtką oraz utwardzenie strefy wejścia kostką betonową, plac wyposażono także w regulamin.
Z początkiem 2024 roku przystąpiono do realizacji etapu drugiego. Plac został m.in. doposażony w pozostałe zabawki i małą architekturę tj. bujak, zestaw zabawowy, huśtawkę wahadłową, ławkę i kosz.
W dniu 11 marca br. Wójt Gminy Łyszkowice Pan Adam Ruta przekazał Dyrektor Szkoły Podstawowej w Stachlewie Pani Ewie Czarnołęckiej plac zabaw wraz z wyposażeniem. Miejsce to jest bardzo ważne dla społeczności szkolnej, i z pewnością urozmaici dzieciom zajęcia na świeżym powietrzu. O bezpieczeństwie palcu zabaw decyduje jego lokalizacja, ogrodzenie oraz odpowiednie wyposażenie, zgodne z obowiązującymi przepisami i normami. Pani Dyrektor była pod ogromnym wrażeniem jakości wykonania i wyposażenia placu zabaw. Uczniom życzymy dużo dobrej zabawy!
czytaj dalej... na temat: Utworzenie placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Stachlewie

Informacja

Utworzono dnia 11.03.2024

Dzień Sołtysa

Utworzono dnia 11.03.2024

 

Zapraszamy serdecznie wszystkich Sołtysów z terenu Gminy Łyszkowice na spotkanie, które odbędzie się w dniu 18 marca 2024 roku o godzinie 12.00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Łyszkowicach.

 

czytaj dalej... na temat: Dzień Sołtysa

Utworzenie gminnego żłobka w Łyszkowicach

Projekt pn. „Utworzenie gminnego żłobka w Łyszkowicach” współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Cyfrowa Gmina

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 1986

W poprzednim tygodniu: 2406

W tym miesiącu: 7676

W poprzednim miesiącu: 11925

Wszystkich: 231835

Lista wyłaczeń PGE

Portal ePodatki

Gmina Łyszkowice

mikroporady.pl

Portal Jakości Powietrza