Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gmina Łyszkowice

AKTUALNOŚCI, strona 67:

Życzenia

Utworzono dnia 13.10.2020

Informacja o realizowaniu wywiadów bezpośrednich przez rachmistrzów

Utworzono dnia 12.10.2020

 

Uprzejmie informujemy, że  zgodnie z decyzją Zastępcy Generalnego Komisarza Spisowego od 10 października br. istnieje  możliwość  przeprowadzania spisu rolnego przez rachmistrzów w formie wywiadów bezpośrednich z respondentami. Przeprowadzanie spisu rolnego tą metodą będzie realizowane z zachowaniem  wszystkich zaleceń sanitarnych. O metodzie przeprowadzenia wywiadu (przez telefon lub bezpośrednio u respondenta) decyduje każdorazowo Zastępca Wojewódzkiego Komisarza Spisowego w porozumieniu z rachmistrzem spisowym.

Jeżeli respondent ze względu na sytuację epidemiczną wyraża obawę przed bezpośrednim kontaktem, rachmistrz poinformuje go o obowiązku udziału w spisie, który może być zrealizowany w formie wywiadu telefonicznego.

W przypadku gdy rachmistrz pozyska informację, że użytkownik gospodarstwa rolnego jest objęty kwarantanną lub izolacją domową wywiad będzie przeprowadzony przez telefon.

czytaj dalej... na temat: Informacja o realizowaniu wywiadów bezpośrednich przez rachmistrzów

Posiłek w szkole i w domu

Utworzono dnia 08.10.2020

W roku szkolnym 2019/2020 Szkoła Podstawowa im. Józefa Chełmońskiego w Łyszkowicach przystąpiła do rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”.

Długo oczekiwany przez uczniów i pracowników Szkoły remont stołówki stał się faktem. Dzięki wspólnym staraniom Gminy Łyszkowice i Szkoły pozyskano wsparcie finansowe w ramach tego programu w wysokości 80 000,00 złotych na wyposażenie kuchni oraz prace adaptacyjne na stołówce szkolnej. Całkowity koszt wyniósł 100 000,00 złotych. Wkład własny zabezpieczony w planie finansowym szkoły to 20 000,00 złotych. W ramach całej kwoty zostały wykonane prace adaptacyjne - pomalowanie ścian i sufitu na stołówce szkolnej oraz zakupiono wyposażenie do kuchni. Kuchnia szkolna wzbogaciła się w  piec konwekcyjno-parowy, zmywarkę podblatową z dozownikiem środka do płukania, stół ze zlewem dwukomorowym, patelnię elektryczną, szafę chłodniczą oraz stół roboczy. Dodatkowo zakupiono mikser, maszynkę do mielenia mięsa, garnki, wazy do zupy, łyżki i talerze, termosy oraz akcesoria do patelni elektrycznej, pieca konwekcyjno-parowego i szafy chłodniczej.

Odnowiona stołówka sprzyja miłej atmosferze panującej w czasie spożywania obiadu. Wszystkie zakupione urządzenia oraz akcesoria pozwalają szybciej przygotowywać posiłki dla ponad 200 uczniów. Zawierają one mniejszą ilość tłuszczu i zatrzymują więcej witamin, co sprzyja zdrowiu.

czytaj dalej... na temat: Posiłek w szkole i w domu

Informacja

Utworzono dnia 08.10.2020

U w a g a

 przerwa w dostawie wody

W związku z awarią na wodociągu gminnym w msc. Gzinka, nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowościach: 

Gzinka, Nowe Grudze, Stare Grudze, Wrzeczko (przy drodze wojew).                 

Przewidywany czas przerwy w dostawie wody godz. 9.00 - 12.00.

czytaj dalej... na temat: Informacja

Komunikat

Utworzono dnia 05.10.2020

Powszechny Spis Rolny 2020

Utworzono dnia 02.10.2020

Remont grobu wojennego

Utworzono dnia 02.10.2020

Remont zbiorowego grobu żołnierzy poległych w II wojnie światowej, znajdującego się na cmentarzu parafialnym w Łyszkowicach, dobiegł końca. Zakres wykonanych prac obejmował czyszczenie chemiczne piaskowca wraz ze szlifowaniem, wykonanie nowych płyt przykrywających ziemne pole grobu oraz impregnacja piaskowca. Zadanie zostało zrealizowane w ramach porozumienia Wojewody Łódzkiego z dnia 27 kwietnia 2020 r. w sprawie powierzenia zadań dotyczących utrzymania grobów i cmentarzy wojennych. Kwota otrzymanej dotacji celowej a zarazem koszt całkowity zadania to 14000,00 zł.

 

 

czytaj dalej... na temat: Remont grobu wojennego

Utworzenie ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Łyszkowicach

Utworzono dnia 01.10.2020

W roku szkolnym 2019/2020 Szkoła Podstawowa im. Józefa Chełmońskiego w Łyszkowicach przystąpiła do konkursu „Nasze Ekologiczne Pracownie” współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Dnia 18 września 2020 r., wśród Laureatów rozstrzygniętego konkursu „Nasze Ekologiczne Pracownie”, znalazł się wniosek Gminy Łyszkowice na „Utworzenie ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Łyszkowicach”. Dzięki wspólnym staraniom Gminy Łyszkowice i Szkoły pozyskano dotację w wysokości 49 479,00 złotych. Całkowity koszt zadania wynosi 56 079,00 złotych, a wkład własny zabezpieczony w planie finansowym szkoły to kwota 6 700,00 złotych.

Celem konkursu „Nasze Ekologiczne Pracownie”, jest polepszenie warunków nauczania poprzez utworzenie kreatywnych i pomysłowych nowych pracowni edukacyjnych w szkołach.

W planach Szkoły Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego  w Łyszkowicach jest stworzenie nowoczesnej ekopracowni chemiczno - fizycznej, swoistego "Laboratorium Ekobadacza",  wyposażonego  w nowoczesny sprzęt i różnorodne środki dydaktyczne. Pozwoli to nauczycielom prowadzić ciekawsze lekcje, a co się z tym wiąże zwiększyć aktywność uczniów.  Aktywność młodzieży stanowi niezbędny warunek gwarantujący pełne zrozumienie i przyswojenie przekazywanej wiedzy oraz umiejętne wykorzystanie jej w życiu codziennym. Pracownia będzie mieć charakter laboratoryjno - ekologiczny. Uczniowie pracować w niej będą metodą projektów, badań i doświadczeń. Na zajęciach młodzież  będzie pracowała w grupach z wykorzystaniem metoda aktywizujących. Planowane są także zajęcia w terenie, poza systemem sali lekcyjnej.

Nowoczesna ekopracownia chemiczno - fizyczna będzie wyposażona w nowe meble, urządzenia technologii informacyjnej i komunikacyjnej oraz w różnorodne pomoce dydaktyczne.  Umożliwi to uczniom lepsze zrozumienie otaczającego nas świata.

Zaplanowana ekopracownia przyczyni się również do kształtowania wśród uczniów świadomości ekologicznej oraz odpowiedzialności za obecny i przyszły stan środowiska. Pozwoli uaktywnić młodzież do podejmowania działań proekologicznych.

Projekt zakłada również kształtowanie u uczniów kompetencji kluczowych, takich, jak:

  1. porozumiewanie się podczas pracy w grupie,
  2. krytyczne rozumienie i ciekawość kształtowane podczas obserwacji i eksperymentów,
  3. odpowiedzialne wykorzystywanie mediów interaktywnych,
  4. umiejętność uczenia się dzięki budowaniu motywacji i wierze we własne możliwości,
  5. kompetencje społeczne i obywatelskie,
  6. innowacyjność, kreatywność, zdolność planowania i realizowania zamierzonych celów,
  7. rozumienie znaczenia czynników estetycznych w życiu codziennym.

Realizacja zadań zawartych we wniosku „Utworzenie ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Łyszkowicach” rozpocznie się od stycznia 2021 roku.

 

czytaj dalej... na temat: Utworzenie ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Łyszkowicach

Powszechny Spis Rolny 2020

Utworzono dnia 01.10.2020

Informacja

Utworzono dnia 18.09.2020

Utworzenie gminnego żłobka w Łyszkowicach

Projekt pn. „Utworzenie gminnego żłobka w Łyszkowicach” współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Cyfrowa Gmina

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 1995

W poprzednim tygodniu: 2406

W tym miesiącu: 7685

W poprzednim miesiącu: 11925

Wszystkich: 231844

Lista wyłaczeń PGE

Portal ePodatki

Gmina Łyszkowice

mikroporady.pl

Portal Jakości Powietrza