Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gmina Łyszkowice

Budowa ośrodka zdrowia w Łyszkowicach

Utworzono dnia 08.08.2023

Zakończył się okres przygotowań i opracowania dokumentacji projektowej na budowę ośrodka zdrowia w Łyszkowicach. Gmina uzyskała pozwolenie na jego realizację, a Grupa Ekoenergia sp. z o.o. rozpoczęła roboty budowlane. Urzeczywistnia się działanie władz gminy w poprawę opieki zdrowotnej naszych mieszkańców.

W dniu 7 sierpnia na placu budowy odbyła się narada koordynacyjna przy udziale Wójta Gminy Łyszkowice Pana Adama Ruty. Podczas spotkania w terenie i po zapoznaniu się z zaawansowaniem robót, przewiduje się, iż termin realizacji umowy nie powinien być zagrożony.

Inwestycja jest dofinansowana ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości do 85% kosztów kwalifikowalnych zadania, tj. w kwocie 5.477.724,47 zł.

Realizacja inwestycji spowoduje poprawę dostępności mieszkańców do świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej oraz wpłynie na zmniejszenie dysproporcji terytorialnych w dostępie do usług zdrowotnych. Efektem realizacji inwestycji będzie wzrost konkurencyjności w obszarze usług zdrowotnych na terenie gminy.

 

Utworzenie gminnego żłobka w Łyszkowicach

Projekt pn. „Utworzenie gminnego żłobka w Łyszkowicach” współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Cyfrowa Gmina

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Wrzesień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 462

W poprzednim tygodniu: 474

W tym miesiącu: 1557

W poprzednim miesiącu: 2224

Wszystkich: 184770

Lista wyłaczeń PGE

Portal ePodatki

Gmina Łyszkowice

mikroporady.pl

Portal Jakości Powietrza

#SzczepimySię