Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gmina Łyszkowice

Już wkrótce rozpocznie działalność gminny żłobek

Utworzono dnia 12.09.2022

 

W listopadzie br. rozpocząć ma działalność pierwszy na terenie gminy żłobek. Placówka powstaje w Łyszkowicach, w budynku Szkoły Podstawowej w Łyszkowicach, a opiekę znajdzie w niej 20 dzieci do lat 3.

Brak publicznej placówki opiekuńczej dla najmłodszych od lat był problemem dla rodziców z gminy Łyszkowice. Na realizację projektu Utworzenie gminnego żłobka w Łyszkowicach gmina otrzymała dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020 w wysokości 795 602,12 zł.

Podczas lipcowej sesji Rada Gminy podjęła uchwałę w sprawie powołania żłobka i przyjęcia jego statutu. Kolejnym krokiem będzie wybór dyrektora placówki, a potem zatrudnienie pracowników i przygotowanie rekrutacji. Nabór planowany jest na październik. Wszystkie niezbędne informacje i zasady przyjęć zostaną zamieszczone na stronie internetowej gminy.

Utworzenie gminnego żłobka w Łyszkowicach

Projekt pn. „Utworzenie gminnego żłobka w Łyszkowicach” współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Cyfrowa Gmina

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 18

W poprzednim tygodniu: 380

W tym miesiącu: 543

W poprzednim miesiącu: 2318

Wszystkich: 190081

Lista wyłaczeń PGE

Portal ePodatki

Gmina Łyszkowice

mikroporady.pl

Portal Jakości Powietrza

#SzczepimySię