Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gmina Łyszkowice

Kolejna inwestycja Gminy Łyszkowice zrealizowana z dofinasowaniem środków pochodzących z funduszy unijnych

Utworzono dnia 02.03.2023

W dniu 28 lutego 2023 roku, w zaadaptowanej części budynku Szkoły Podstawowej w Łyszkowicach na potrzeby żłobka, dokonano uroczystego otwarcia tej placówki.

Na zaproszenie Wójta Gminy Pana Adama Ruty oraz Dyrektor Żłobka Pani Aleksandry Mejer udział w uroczystościach wzięli: przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi Pan Jacek Kaźmierski, Przewodniczący Rady Gminy Łyszkowice Pan Marcin Pietraszewski, Kierownik Gminnego Zespołu Ekonomiczno–Administracyjnego Szkół Pani Renata Andrzejczak Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Anna Szymańska, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Łyszkowicach Pani Monika Wawrzyn, Dyrektorzy Szkół i Przedszkola z terenu Gminy Łyszkowice, kierownicy referatów i pracownicy Urzędu Gminy Łyszkowice oraz Przedstawiciele rodziców dzieci zapisanych do placówki.

Wszystkich zaproszonych gości i osoby uczestniczące w tym wydarzeniu powitała Pani Dyrektor, która w swym wystąpieniu podkreśliła jak z wielkim sercem i zaangażowaniem pracowników Urzędu Gminy Łyszkowice, Gminnego Zespołu Administracyjno-Ekonomicznego Szkół, a także pracowników Gminnego Żłobka udało się stworzyć wspaniale miejsce dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy.

Przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego odczytał list gratulacyjny od Pana Grzegorza Schreibera - Marszałka Województwa Łódzkiego:

„W związku z oficjalnym otwarciem Gminnego Żłobka w Łyszkowicach składam na Państwa ręce serdeczne gratulacje dla wszystkich osób zaangażowanych w realizację tego zadania.

Z dużym uznaniem obserwuję inicjatywy osób kreatywnych, które z wykorzystaniem środków unijnych działają dla dobra mieszkańców regionu. Satysfakcja jest tym większa, kiedy sprawa dotyczy najmłodszych. Stwarzanie im odpowiednich warunków pobytu to najlepsza z możliwych inwestycji. Radość i uśmiech dzieci potrafią zdziałać prawdziwe cuda, bo jak mówił Janusz Korczak „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat".

Dzięki Państwa zaangażowaniu dzieci z Łyszkowic i okolicznych miejscowości mają zapewnioną opiekę, a ich rodzice umożliwiony powrót do pracy. Mam nadzieję, że placówka będzie zawsze pełna uśmiechu i radości.

Wszystkim pracownikom żłobka życzę satysfakcji z wychowywania dzieci i spełnienia w pracy zawodowej, rodzicom zaś zadowolenia z oferowanej tutaj pomocy wychowawczej.”

Wójt Gminy Łyszkowice i Pani Sekretarz dziękowali Radzie Gminy Łyszkowice, pracownikom urzędu i jednostkom organizacyjnym za zaangażowanie i wkład w realizację tej wspaniałej inwestycji. Szczególne słowa podziękowania skierowane były do Pana Marszałka i pracowników Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi za pozytywny wybór wniosku i przyznanie dofinansowania w wysokości 795 602,12 zł z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Bez tych środków ta inwestycja byłaby niemożliwa.

Po wystąpieniach na ręce Pani Dyrektor zaproszeni goście przekazali kwiaty, a także upominki dla dzieci. Zapoznali się także z warunkami w jakich przebywają.

Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich uczestników uroczystości do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Łyszkowicach na słodki poczęstunek.

Projekt pn. „Utworzenie gminnego żłobka w Łyszkowicach” współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi Priorytetowej X „Adaptacyjność pracowników i przedsiębiorstw w regionie” Działanie X.1 „Powrót na rynek pracy osób sprawujących opiekę nad dziećmi w wieku 3 lat” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Celem projektu jest wzrost poziomu aktywności zawodowej oraz zdolności do zatrudnienia osób sprawujących opiekę nad dziećmi do lat 3. 

Efekty projektu:

• Utworzenie 20 miejsc opieki wraz z utworzeniem placu zabaw w żłobku Gminy Łyszkowice

• Bieżące funkcjonowanie 20 miejsc opieki w żłobku Gminy Łyszkowice

Całkowita wartość projektu: 920 954,61 zł

Kwota dofinansowania: 795 602,12 zł

Kwota dofinansowania z UE: 743 144,84 zł

Utworzenie gminnego żłobka w Łyszkowicach

Projekt pn. „Utworzenie gminnego żłobka w Łyszkowicach” współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Cyfrowa Gmina

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 80

W poprzednim tygodniu: 694

W tym miesiącu: 327

W poprzednim miesiącu: 4441

Wszystkich: 198356

Lista wyłaczeń PGE

Portal ePodatki

Gmina Łyszkowice

mikroporady.pl

Portal Jakości Powietrza