Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gmina Łyszkowice

Modernizacja oświetlenia drogowego w Gminie Łyszkowice

Utworzono dnia 28.04.2023

          W dniu 28 kwietnia 2023 r. Gmina Łyszkowice podpisała umowę z Janaszek Electric sp. z o.o. z Warszawy na realizację zadania pn.: „Modernizacja oświetlenia drogowego w Gminie Łyszkowice”.

          Wartość umowy wynosi 1.675.224,03 zł, a wkład własny gminy stanowi jedynie 10% wartości zadania. Wykonawca ma 8 miesięcy od dnia podpisania umowy na realizację zamówienia.

         Modernizacja oświetlenia drogowego obejmuje wymianę ponad tysiąca nieefektywnych energetycznie opraw oświetleniowych na istniejących słupach oraz wymianę wysięgników i innych elementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania oświetlenia na energooszczędne typu LED. Realizacja zadania spowoduje znaczne obniżenie kosztów związanych z oświetleniem gminy. Na podstawie wyników z przeprowadzonego audytu zużycia energii można oszacować, że redukcja mocy po modernizacji wyniesie aż 49%.

         Na ww. zadanie Gmina Łyszkowice pozyskała dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych Edycja 2 w wysokości do 90% kosztów kwalifikowalnych zadania, tj. w kwocie 2.250.000,00 zł.

Utworzenie gminnego żłobka w Łyszkowicach

Projekt pn. „Utworzenie gminnego żłobka w Łyszkowicach” współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Cyfrowa Gmina

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 1986

W poprzednim tygodniu: 2406

W tym miesiącu: 7676

W poprzednim miesiącu: 11925

Wszystkich: 231835

Lista wyłaczeń PGE

Portal ePodatki

Gmina Łyszkowice

mikroporady.pl

Portal Jakości Powietrza