Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gmina Łyszkowice

„Remont drogi gminnej wewnętrznej w miejscowości Kalenice, gmina Łyszkowice”

Utworzono dnia 08.09.2023

Zakończył się remont drogi gminnej wewnętrznej, znajdującej się na działkach o numerach ewidencyjnych 512, 513/6, 753 w miejscowości Kalenice. Jest to droga dojazdowa do szkoły i do zabudowy jednorodzinnej w miejscowości Kalenice.

Droga posiadała nawierzchnię asfaltową z licznymi ubytkami. W okresie wiosny i jesieni oraz przy intensywnych opadach w nawierzchni występowały liczne zastoiska wodne i wyrwy. Nawierzchnia wymagała uzupełnienia braków, wyrównania i wykonania nakładki. Na istniejącą nawierzchnię asfaltową wykonano nakładkę mineralno-asfaltową w dwóch warstwach.

Realizacja zadania poprawiła bezpieczeństwo ruchu a szczególności pieszych korzystających z drogi tj. mieszkańców miejscowości Kalenice oraz uczniów szkoły podstawowej.

Nie jest to ostatnia inwestycja drogowa Gminy Łyszkowice w tym roku. Równolegle realizowany jest remont drogi gminnej w miejscowości Stachlew.

 

Utworzenie gminnego żłobka w Łyszkowicach

Projekt pn. „Utworzenie gminnego żłobka w Łyszkowicach” współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Cyfrowa Gmina

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Wrzesień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 462

W poprzednim tygodniu: 474

W tym miesiącu: 1557

W poprzednim miesiącu: 2224

Wszystkich: 184770

Lista wyłaczeń PGE

Portal ePodatki

Gmina Łyszkowice

mikroporady.pl

Portal Jakości Powietrza

#SzczepimySię