Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gmina Łyszkowice

Spotkanie wigilijne

Utworzono dnia 19.12.2023

W dniu 15 grudnia 2023r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Łyszkowicach z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia odbyło się spotkanie władz gminy z udziałem przedsiębiorców, sołtysów, dyrektorów szkół, przedszkola, żłobka, księży proboszczy z parafii z terenu gminy Łyszkowice,  a także z prezesami jednostek OSP, przewodniczącymi KGW, prezes fundacji „Biegamy Polesie” i przedstawicielami Klubu Seniora „Jutrzenka”.

W atmosferę tego święta i wieczoru wigilijnego wszystkich uczestników spotkania wprowadził występ uczniów ze Szkoły Podstawowej w Łyszkowicach.

Następnie głos zabrał Wójt Gminy Łyszkowice, dziękując gościom za tak liczne przybycie. Mimo wielu codziennych obowiązków czas zbliżającego się Bożego Narodzenia jest okresem zmniejszenia aktywności zawodowej na rzecz rodziny. Magia tych świąt i wieczoru wigilijnego przepełnione są miłością, radością, szczęściem i pojednaniem. To czas refleksji, podsumowań, analiz i patrzenia w przyszłość. Powiedział „Wasza obecność jest potwierdzeniem i dowodem na to, że w życiu publicznym też tworzymy rodzinę”.

Podziękował uczestnikom spotkania za bardzo dobrą współpracę w 2023 r. i uzyskane efekty z których jest dumny. Szczególne podziękowania skierował do Pani Skarbnik Krystyny Kołudzkiej i Pani Sekretarz Urzędu Gminy Ewy Pokory oraz do kierowników i pracowników referatów i jednostek organizacyjnych gminy za ich zaangażowanie oraz doświadczenie w wykonywaniu obowiązków służbowych.

 Na zakończenie swego wystąpienia złożył uczestnikom spotkania oraz wszystkim mieszkańców życzenia świąteczne i noworoczne.

W imieniu przedsiębiorców głos zabrał Dyrektor Zakładu „Orifarm” Pan Łukasz Dawidowicz dziękując za zaproszenie i wyjątkową atmosferę tego spotkania, a w  imieniu mieszkańców Pani Marianna Wieczorek przeczytała wiersz z przesłaniem bożonarodzeniowym.

Uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem, który wcześniej poświecił Ksiądz Proboszcz Jerzy Modelewski i po złożonych przez uczestników sobie nawzajem życzeniach zasiedli do wspólnej kolacji.

Zdjęcia dostępne pod linkiem: https://www.facebook.com/profile.php?id=100078121064362

Utworzenie gminnego żłobka w Łyszkowicach

Projekt pn. „Utworzenie gminnego żłobka w Łyszkowicach” współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Cyfrowa Gmina

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 83

W poprzednim tygodniu: 694

W tym miesiącu: 330

W poprzednim miesiącu: 4441

Wszystkich: 198359

Lista wyłaczeń PGE

Portal ePodatki

Gmina Łyszkowice

mikroporady.pl

Portal Jakości Powietrza