Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gmina Łyszkowice

Program Korpus Wsparcia Seniorów

AKTUALNOŚCI:

Korpus Wsparcia Seniorów na rok 2022

Utworzono dnia 06.05.2022

Informujemy, że Gmina Łyszkowice za pośrednictwem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łyszkowicach  przystąpiła do realizacji Programu ,,Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022.

Do udziału w programie będą kwalifikowani seniorzy w wieku 65 lat i więcej, którzy mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzący samodzielne gospodarstwo domowe lub mieszkający z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia.

Udział w programie jest całkowicie bezpłatny.

wartość dofinansowania – 60 000,00 zł

W ramach Modułu II Programu,  seniorom w wieku 65 lat i więcej, zostanie zapewniony dostęp do tzw. „opasek bezpieczeństwa”, które będą połączone z usługą operatora pomocy. W przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia wciśnięcie guzika alarmowego, znajdującego się na opasce, umożliwi połączenie się z gotową do interwencji centralą. Opaski bezpieczeństwa wyposażone będą w co najmniej dwie z następujących funkcji: 

  • przycisk bezpieczeństwa – sygnał SOS,
  • detektor upadku,
  • czujnik zdjęcia opaski,
  • lokalizator GPS,
  • funkcje umożliwiające komunikowanie się z centrum obsługi i opiekunami,
  • funkcje monitorujące podstawowe czynności życiowe.

„Opieka na odległość” gwarantuje szeroko pojęty system bieżącego monitorowania stanu seniora w miejscu jego zamieszkania oraz pozwala na natychmiastową reakcję w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia seniora.

W związku z powyższym zapraszamy zainteresowanych mieszkańców gminy Łyszkowice do kontaktu z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Łyszkowicach  pod nr tel.            46 811 61 92,93,89 od poniedziałku do piątku w godz. od 7.00 do 15.00.

 

 

czytaj dalej... na temat: Korpus Wsparcia Seniorów na rok 2022

Utworzenie gminnego żłobka w Łyszkowicach

Projekt pn. „Utworzenie gminnego żłobka w Łyszkowicach” współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Cyfrowa Gmina

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny:

Lista wyłaczeń PGE

Portal ePodatki

Gmina Łyszkowice

mikroporady.pl

Portal Jakości Powietrza