Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gmina Łyszkowice

Dożynki Gminne w Polesiu

Utworzono dnia 05.09.2019

W dniu 1 września, już po raz piąty, Gmina Łyszkowice uroczyście obchodziła Święto Plonów. W tym roku gospodarzami Dożynek Gminnych byli mieszkańcy Sołectwa Polesie.

Wieś została pięknie i kolorowo ozdobiona. Wykonane przez mieszkańców dekoracje pokazały przeobrażenia w rozwoju wsi, a także zdolności plastyczne i poczucie humoru.  Dekoracje wzbudziły zachwyt i  podziw uczestników uroczystości. Pogoda również nie zawiodła.

Obchody Święta Plonów rozpoczęły się przemarszem przez wieś korowodu dożynkowego, od działki sąsiadującej z nieruchomością Sołtysa tej wsi do placu, gdzie odbyło się nabożeństwo. Po mszy świętej tradycyjnie podzielono się chlebem i miodem ze wszystkimi uczestnikami uroczystości.

W części artystycznej wystąpiły m.in. dzieci i młodzież z gminy Łyszkowice, Panie z Klubu Seniora „Jutrzenka”, kapela ludowa oraz Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Polesiu. Odbył się także niezwykle emocjonujący pokaz siłaczy. Apetyt można było zaspokoić daniami i potrawami przygotowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy, które cieszyły się ogromnym uznaniem.

Wspaniała muzyka zespołu „Modar” zachęciła wszystkich do zabawy tanecznej, która zakończyła się o godz. 22:15.

 

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim osobom, które włączyły się w organizację tegorocznych Dożynek Gminnych w Polesiu.

Szczególne podziękowania kieruję do Sołtysa Pana Ryszarda Wieczorka, Rady Sołeckiej, Druhów z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej, Pań działających w Kole Gospodyń Wiejskich w Polesiu oraz do wszystkich innych mieszkańcom wsi Polesie, którzy włożyli mnóstwo pracy i wysiłku w przygotowanie tego pięknego święta. To dzięki Waszemu  niesamowitemu zaangażowaniu nasze wspólne Święto Plonów w Gminie Łyszkowice nabrało wyjątkowego charakteru i zgromadziło tak wielu uczestników. Tak piękne i uroczyste obchody Dożynek Gminnych były możliwe dzięki serdeczności, życzliwości oraz otwartości serc wielu osób, a w szczególności gospodarzy dożynek.

W imieniu własnym oraz gospodarza tegorocznych Dożynek – Pana Sołtysa Sołectwa Polesie składam podziękowania Księżom Proboszczom, Przedstawicielkom Kół Gospodyń Wiejskich z Czatolina, Wrzeczka, Starych Grudz, Trzcianki i Uchania Górnego, Stachlewa, Gzinki i Nowych Grudz oraz Zakulina, Druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czatolinie i Gzince, biegaczom z Fundacji Biegamy Polesie, członkom Orkiestry Dętej z Łyszkowic, rolnikom oraz wszystkim, którzy wsparli nas organizacyjnie i materialnie.

Dziękuję sponsorom, dzięki którym Gminne Dożynki miały wspaniałą oprawę i niepowtarzalny klimat.

 

Nasi tegoroczni sponsorzy:

RM LOGISTYKA 1 Sp. z o.o., Sklep Spożywczo-Przemysłowy Bożena Kwestarz, STYROMAX, Bank Spółdzielczy w Skierniewicach Oddział w Łyszkowicach, PPHU SOCHBUD s.c.,  PreZero, Lokalna Grupa Działania „Gniazdo”, "BETONIARSTWO" Renata Piotrowska Sławomir Piotrowski, Eco Resort Sp. z o.o., Sklep Spożywczo- Przemysłowy Duet 2 Stanisława i Krzysztof Ruta, "P.P.H.U. DROBERT" Robert Miłosz , P.P.H."ELJOT" Janusz Lenartowicz.

 

Wójt Gminy Łyszkowice

          Adam Ruta

 

Dożynki Gminne w Polesiu

Utworzono dnia 05.09.2019, 10:31

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Listopad 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 621

W poprzednim tygodniu: 1585

W tym miesiącu: 2397

W poprzednim miesiącu: 2530

Wszystkich: 92116

Lista wyłaczeń PGE

Portal ePodatki

Gmina Łyszkowice

mikroporady.pl