Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gmina Łyszkowice

Gminne obchody Dnia Strażaka

Utworzono dnia 07.05.2018

Międzynarodowy Dzień Strażaka od 2003 roku jest oficjalnie obchodzony również w Polsce w dniu imienin patrona tej grupy społecznej św. Floriana.

Gminne obchody Dnia Strażaka odbyły się w naszej gminie w niedziele 6 maja. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11.00 przed budynkiem OSP w Łyszkowicach zbiórką członków OSP z terenu naszej gminy wraz z pocztami sztandarowymi, orkiestrą dętą i pozostałymi uczestnikami uroczystości.

O godz. 11.20 nastąpił przemarsz uczestników sprzed remizy do kościoła św. Kazimierza Królewicza w Łyszkowicach. Uroczystą msze świętą w intencji strażaków odprawił ks. Proboszcz Jerzy Modelewski, który także jest duszpasterzem strażaków w naszej diecezji. Po zakończeniu mszy uczestnicy przeszli pod strażnicę w Łyszkowicach na dalszą część uroczystości. Rozpoczęły się one od złożenia przez druha Kamila Bodka (OSP Seligów) meldunku o gotowości jednostek OSP do uroczystości z okazji Dnia Strażaka druhowi Jackowi Chudemu – Prezesowi Powiatowego Zarządu ZOSP w Łowiczu.

Po odegraniu hymnu i wciągnięciu flagi na maszt uczestnicy minutą ciszy uczcili zmarłych strażaków z terenu naszej gminy. Wszystkich zebranych powitał Prezes Zarządu Gminnego OSP w Łyszkowicach druh Jacek Kowalski.

Następnie głos zabrali: Prezes Powiatowego Zarządu ZOSP dh Jacek Chudy, Komendant Powiatowy PSP st. bryg. Jacek Szeligowski, Wójt Gminy Łyszkowice Pan Adam Ruta, Przewodnicząca Rady Gminy Łyszkowice Pani Anna Kwestarz.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie wyróżnień dla najaktywniejszych strażaków. To wyróżnienie jest formą szczególnego uznania dla ich zaangażowania. Zapewne w czasie, kiedy wiek i sprawność nie będą pozwalały na tak częste wyjazdy będzie to dla nich pamiątka i dowód ich służby na rzecz bezpieczeństwa drugiego człowieka.

Lista druhów wyróżnionych statuetkami:

OSP Łyszkowice

  1. Henryk Krulikowski                50 wyjazdów
  2. Dariusz Majkowski                 36 wyjazdów
  3. Przemysław Uczciwek            34 wyjazdy
  4. Konrad Skoneczny                  30 wyjazdów
  5. Daniel Markus                       30 wyjazdów
  6. Damian Wojtysiak                 28 wyjazdów

OSP Czatolin

  1. Dariusz Zieliński                     21 wyjazdów

OSP Kalenice

  1. Stanisław Kunecki                  17 wyjazdów

Pamiątkową statuetkę otrzymał również kapelan strażaków Ks. Jerzy Modelewski.

Po części oficjalnej zgromadzeni zostali zaproszeni przez Dyrektor GOKiS Pani Monikę Wawrzyn na poczęstunek.

 

 

Poniżej przemówienie Wójta Gminy Łyszkowice z okazji Gminnych obchodów Dnia Strażaka:

Drodzy strażacy, druhny i druhowie

Szanowni zaproszeni goście i uczestnicy dzisiejszej uroczystości

Od trzech lat w gminie Łyszkowice uroczyście obchodzimy Gminny Dzień Strażaka. Nadanie temu dniu rangi gminnej uroczystości jest potwierdzeniem i wyrazem wielkiego szacunku i uznania dla Waszej bezinteresownej służby na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy i osób przebywających na jej terenie. Wasza postawa i zaangażowanie zasługują na najwyższe słowa wdzięczności. To Wy, strażacy na dźwięk syreny zostawiacie swoje sprawy rodzinne i prywatne niesiecie pomoc ludziom jej potrzebujących. Dzięki Waszej wyciągniętej dłoni w sytuacjach zagrażających życiu, zdrowiu czy też przy ratowaniu mienia możemy czuć się bezpieczniej. Władze naszej gminy mają wysoką świadomość potrzeby wspierania działalności OSP na swoim terenie.

Dzisiejsze święto jest również okazją do podziękowań tym wszystkim, którzy wspierają Waszą działalność. Dzięki pomocy finansowej udzielanej przez Radę Gminy Łyszkowice, Urząd Marszałkowski w Łodzi, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi czy też lokalnych przedsiębiorców, Urząd Gminy może dokonać zakupu sprzętu, samochodów strażackich, a także remontować strażnice.

Wszystko to ma na celu poprawić szybkość i sprawność akcji ratunkowych a także bezpieczeństwo Was samych.

Miło, że dzisiejsze uroczystości rozpoczęły się od uczczenia minutą ciszy strażaków, którzy zmarli. Ponieważ musimy o nich pamiętać.

Drodzy strażacy

W tym wyjątkowym dniu dziękuje Wam za otwarte i wielkie serca. Życzę wytrwałości, satysfakcji z tej trudnej i odpowiedzialnej służby a także nieustającej energii oraz tego aby każdy wyjazd kończył się szczęśliwym powrotem.

 

 

Dzień Strażaka 2018

Utworzono dnia 07.05.2018, 13:25

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Luty 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 539

W poprzednim tygodniu: 580

W tym miesiącu: 1329

W poprzednim miesiącu: 3041

Wszystkich: 67772

Lista wyłaczeń PGE

Portal ePodatki

Gmina Łyszkowice