Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gmina Łyszkowice

AKTUALNOŚCI, strona 1:

Informacja

Utworzono dnia 22.09.2023

Informacja

Utworzono dnia 20.09.2023

Zakończono realizację projektu grantowego Cyfrowa Gmina

Utworzono dnia 20.09.2023

W ramach konkursu dotyczącego realizacji  projektu pn. „Cyfrowa Gmina”, do Gminy Łyszkowice trafiło wsparcie finansowe w wysokości 198 930,00 zł z przeznaczeniem na zadania związane z cyfryzacją.  Celem projektu było wsparcie rozwoju cyfrowego instytucji samorządowych oraz zwiększenie cyberbezpieczeństwa.

Gmina Łyszkowice wykonała zadanie na podstawie umowy o powierzenie grantu o numerze 5075/3/2022. Zrealizowano trzy moduły tj.:

1) "Cyfryzacja: biur jednostek publicznych jednostek podległych i nadzorowanych. Chmura obliczeniowa dla JST” zawierający zakup:  Komputerów stacjonarnych, Serwera plików 4GB, Dysków SSD, Dysków SATA, Oprogramowania serwerowego, Komputerów Przenośnych.

2) „Edukacja cyfrowa dla urzędników”, zawierający: Szkolenia dla urzędników w zakresie cyberbezpieczeństwa, Zarządzanie dokumentami elektr. zgodnie z KPA i Instrukcją Kancelaryjną, Szkolenie z tworzenia wzorów i formularzy elektronicznych stworzonym formularzu, Formularze Elektroniczne ePUAP pakiet 10 sztuk.

3) „Zapewnienie cyberbezpieczeństwa samorządowych systemów informatycznych”, zawierający: Diagnozę cyberbezpieczeństwa i Audyt KRI.

 

Strona projektu: https://www.gov.pl/web/cppc/v-os-react-eu

czytaj dalej... na temat: Zakończono realizację projektu grantowego Cyfrowa Gmina

Informacja

Utworzono dnia 19.09.2023

Informacja

Utworzono dnia 18.09.2023

Bezpłatny webinar

Utworzono dnia 15.09.2023

Komunikat

Utworzono dnia 14.09.2023

Remont drogi w m.Stachlew

Utworzono dnia 14.09.2023

„Remont drogi gminnej wewnętrznej w miejscowości Kalenice, gmina Łyszkowice”

Utworzono dnia 08.09.2023

Zakończył się remont drogi gminnej wewnętrznej, znajdującej się na działkach o numerach ewidencyjnych 512, 513/6, 753 w miejscowości Kalenice. Jest to droga dojazdowa do szkoły i do zabudowy jednorodzinnej w miejscowości Kalenice.

Droga posiadała nawierzchnię asfaltową z licznymi ubytkami. W okresie wiosny i jesieni oraz przy intensywnych opadach w nawierzchni występowały liczne zastoiska wodne i wyrwy. Nawierzchnia wymagała uzupełnienia braków, wyrównania i wykonania nakładki. Na istniejącą nawierzchnię asfaltową wykonano nakładkę mineralno-asfaltową w dwóch warstwach.

Realizacja zadania poprawiła bezpieczeństwo ruchu a szczególności pieszych korzystających z drogi tj. mieszkańców miejscowości Kalenice oraz uczniów szkoły podstawowej.

Nie jest to ostatnia inwestycja drogowa Gminy Łyszkowice w tym roku. Równolegle realizowany jest remont drogi gminnej w miejscowości Stachlew.

 

 

czytaj dalej... na temat: „Remont drogi gminnej wewnętrznej w miejscowości Kalenice, gmina Łyszkowice”

Grant sołectwa Stachlew zrealizowany

Utworzono dnia 08.09.2023

Komunikat dla rolników

Utworzono dnia 06.09.2023

Modernizacja oświetlenia drogowego w Gminie Łyszkowice

Utworzono dnia 05.09.2023

            Urząd Gminy Łyszkowice informuje, iż w dniach 05-17 września 2023 roku będą prowadzone przez firmę Janaszek Electric sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie prace polegające na modernizacji oświetlenia drogowego w Gminie Łyszkowice na ulicach: Cmentarna, Prusa, Korczaka w miejscowości Łyszkowice, a także w miejscowościach Zakulin, Polesie, Stachlew.

            Modernizacja oświetlenia drogowego w Gminie Łyszkowice obejmuje wymianę ponad tysiąca nieefektywnych energetycznie opraw oświetleniowych na istniejących słupach oraz wymianę wysięgników i innych elementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania oświetlenia na energooszczędne typu LED. Realizacja zadania spowoduje znaczne obniżenie kosztów związanych z oświetleniem gminy. Na podstawie wyników z przeprowadzonego audytu zużycia energii można oszacować, że redukcja mocy po modernizacji wyniesie aż 49%.

         Na ww. zadanie Gmina Łyszkowice pozyskała dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych Edycja 2 w wysokości do 90% kosztów kwalifikowalnych zadania.

czytaj dalej... na temat: Modernizacja oświetlenia drogowego w Gminie Łyszkowice

Informacja

Utworzono dnia 05.09.2023

Utworzenie gminnego żłobka w Łyszkowicach

Projekt pn. „Utworzenie gminnego żłobka w Łyszkowicach” współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Cyfrowa Gmina

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Wrzesień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 457

W poprzednim tygodniu: 474

W tym miesiącu: 1552

W poprzednim miesiącu: 2224

Wszystkich: 184765

Lista wyłaczeń PGE

Portal ePodatki

Gmina Łyszkowice

mikroporady.pl

Portal Jakości Powietrza

#SzczepimySię