Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gmina Łyszkowice

AKTUALNOŚCI, strona 3:

Informacja

Utworzono dnia 09.08.2023

Budowa ośrodka zdrowia w Łyszkowicach

Utworzono dnia 08.08.2023

Zakończył się okres przygotowań i opracowania dokumentacji projektowej na budowę ośrodka zdrowia w Łyszkowicach. Gmina uzyskała pozwolenie na jego realizację, a Grupa Ekoenergia sp. z o.o. rozpoczęła roboty budowlane. Urzeczywistnia się działanie władz gminy w poprawę opieki zdrowotnej naszych mieszkańców.

W dniu 7 sierpnia na placu budowy odbyła się narada koordynacyjna przy udziale Wójta Gminy Łyszkowice Pana Adama Ruty. Podczas spotkania w terenie i po zapoznaniu się z zaawansowaniem robót, przewiduje się, iż termin realizacji umowy nie powinien być zagrożony.

Inwestycja jest dofinansowana ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości do 85% kosztów kwalifikowalnych zadania, tj. w kwocie 5.477.724,47 zł.

Realizacja inwestycji spowoduje poprawę dostępności mieszkańców do świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej oraz wpłynie na zmniejszenie dysproporcji terytorialnych w dostępie do usług zdrowotnych. Efektem realizacji inwestycji będzie wzrost konkurencyjności w obszarze usług zdrowotnych na terenie gminy.

 

czytaj dalej... na temat: Budowa ośrodka zdrowia w Łyszkowicach

Informacja

Utworzono dnia 07.08.2023

Informacja

Utworzono dnia 02.08.2023

1 sierpnia 2023r.

Utworzono dnia 01.08.2023

Informacja

Utworzono dnia 01.08.2023

 1 sierpnia

 

Test syren alarmowych 1 sierpnia,w godzinę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Urząd Gminy łyszkowice informuje, iż w dniu 1 sierpnia 2023 r., o godz. 17.00, zostanie przeprowadzony  trening systemu wykrywania i alarmowania ludności, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie obchodów 79 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W związku z powyższym, na terenie gminy zostaną uruchomione syreny alarmowe – dźwięk ciągły trwający 1 minutę.

 

czytaj dalej... na temat: Informacja

System Powiadamiania SMS

Utworzono dnia 28.07.2023

Informacja

Utworzono dnia 25.07.2023

Informacja

Utworzono dnia 20.07.2023

INFORMACJA

Wójt Gminy Łyszkowice informuje, że na terenie naszej gminy potwierdzone zostało przez IUNiG w Puławach wystąpienie suszy rolniczej.

Wnioski o oszacowanie szkód w gospodarstwach rolnych powstałych w wyniku wystąpienia suszy (z wyjątkiem szkód w środkach trwałych tj., przede wszystkim w drzewach i krzewach owocowych) składa się za pośrednictwem PUBLICZNEJ APLIKACJI.

W przypadku szacowania szkód powstałych w wyniku suszy w środkach trwałych, lustracji dokonywać będzie – jak dotychczas – Komisja powołana przez Wojewodę.

Aplikacja do szacowania strat spowodowanych suszą na 2023 rok ma zostać uruchomiona po 20 lipca 2023 roku. Wnioski można składać do dnia 15 października 2023 roku.

W przypadku, gdy rolnik chciałby, aby szacowania szkód dokonała również komisja poprzez lustrację na miejscu, konieczne jest zgłoszenie tego faktu do komisji gminnej w terminie umożliwiającym dokonanie szacowania (do czasu zbioru plonu).

Szczegółowe informacje na temat szacowania szkód w gospodarstwach rolnych znajdują się na stronie internetowej Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi:

·  Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi

·  Co robimy

·  Rolnictwo

·  Szkody w gospodarstwach rolnych.

 

W rozumieniu przepisów o ubezpieczeniu upraw rolnych i zwierząt gospodarskich szkody

spowodowane przez:

suszę - oznaczają szkody spowodowane wystąpieniem w dowolnym sześciodekadowym okresie od dnia 21 marca do dnia 30 września danego roku – klimatycznego bilansu wodnego poniżej określonej wartości dla poszczególnych gatunków lub grup roślin uprawnych oraz kategorii glebowych. System Monitoringu Suszy Rolniczej (SMSR) ma za zadanie wskazać obszary, na których wystąpiły straty spowodowane suszą w uprawach rolnych.

Link do mapy przedstawiającej obszar zagrożenia suszą: https://susza.iung.pulawy.pl/wykazy/2023,1005082/

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny z Urzędem Gminy w Łyszkowicach  pod numerem telefonu – 46 811 61 81.

 

                                                                                      Wójt Gminy Łyszkowice

                                                                                           /-/ Adam Ruta

czytaj dalej... na temat: Informacja

Informacja dla rolników

Utworzono dnia 17.07.2023

Utworzenie gminnego żłobka w Łyszkowicach

Projekt pn. „Utworzenie gminnego żłobka w Łyszkowicach” współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Cyfrowa Gmina

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Wrzesień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 457

W poprzednim tygodniu: 474

W tym miesiącu: 1552

W poprzednim miesiącu: 2224

Wszystkich: 184765

Lista wyłaczeń PGE

Portal ePodatki

Gmina Łyszkowice

mikroporady.pl

Portal Jakości Powietrza

#SzczepimySię