Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gmina Łyszkowice

Aktualności

AKTUALNOŚCI:

TRAGOWISKO GMINNE

Utworzono dnia 22.10.2020

Informujemy, że targowisko gminne

będzie czynne w dniu 26 października 2020 r. (poniedziałek).

Prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego.

 

Informacja

Utworzono dnia 18.10.2020

W dniu 19 października 2020 r. (poniedziałek)

Urząd Gminy Łyszkowice będzie nieczynny.

Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj dalej na temat: Informacja

Informacja

Utworzono dnia 18.10.2020

 Informujemy, że targowisko gminne od dnia 19 października 2020 r. będzie nieczynne.

 

Remonty dróg gminnych w Gminie Łyszkowice

Utworzono dnia 15.10.2020

Gmina Łyszkowice obecnie realizuje sześć zadań z zakresu modernizacji dróg gminnych, w miejscowościach: Czatolin, Łyszkowice, Nowe Grudze, Seligów.

Wykonane roboty budowlane pozytywnie wpłyną na jakość użytkowania dróg oraz podniosą poziom bezpieczeństwa osób podróżujących.

Na realizacje ww. zadań pozyskano środki finansowe z Funduszu Dróg Samorządowych, Funduszu Rozwoju Inwestycji Lokalnych oraz ze środków Budżetu Województwa Łódzkiego na zadania dotyczące modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno- Drogowych w Łowiczu sp. z o.o.  

Informacja o realizowaniu wywiadów bezpośrednich przez rachmistrzów

Utworzono dnia 12.10.2020

Uprzejmie informujemy, że  zgodnie z decyzją Zastępcy Generalnego Komisarza Spisowego od 10 października br. istnieje  możliwość  przeprowadzania spisu rolnego przez rachmistrzów w formie wywiadów bezpośrednich z respondentami. Przeprowadzanie spisu rolnego tą metodą będzie realizowane z zachowaniem  wszystkich zaleceń sanitarnych. O metodzie przeprowadzenia wywiadu (przez telefon lub bezpośrednio u respondenta) decyduje każdorazowo Zastępca Wojewódzkiego Komisarza Spisowego w porozumieniu z rachmistrzem spisowym.

Jeżeli respondent ze względu na sytuację epidemiczną wyraża obawę przed bezpośrednim kontaktem, rachmistrz poinformuje go o obowiązku udziału w spisie, który może być zrealizowany w formie wywiadu telefonicznego.

W przypadku gdy rachmistrz pozyska informację, że użytkownik gospodarstwa rolnego jest objęty kwarantanną lub izolacją domową wywiad będzie przeprowadzony przez telefon.

czytaj dalej na temat: Informacja o realizowaniu wywiadów bezpośrednich przez rachmistrzów

Posiłek w szkole i w domu

Utworzono dnia 08.10.2020

W roku szkolnym 2019/2020 Szkoła Podstawowa im. Józefa Chełmońskiego w Łyszkowicach przystąpiła do rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”.

Długo oczekiwany przez uczniów i pracowników Szkoły remont stołówki stał się faktem. Dzięki wspólnym staraniom Gminy Łyszkowice i Szkoły pozyskano wsparcie finansowe w ramach tego programu w wysokości 80 000,00 złotych na wyposażenie kuchni oraz prace adaptacyjne na stołówce szkolnej. Całkowity koszt wyniósł 100 000,00 złotych. Wkład własny zabezpieczony w planie finansowym szkoły to 20 000,00 złotych. W ramach całej kwoty zostały wykonane prace adaptacyjne - pomalowanie ścian i sufitu na stołówce szkolnej oraz zakupiono wyposażenie do kuchni. Kuchnia szkolna wzbogaciła się w  piec konwekcyjno-parowy, zmywarkę podblatową z dozownikiem środka do płukania, stół ze zlewem dwukomorowym, patelnię elektryczną, szafę chłodniczą oraz stół roboczy. Dodatkowo zakupiono mikser, maszynkę do mielenia mięsa, garnki, wazy do zupy, łyżki i talerze, termosy oraz akcesoria do patelni elektrycznej, pieca konwekcyjno-parowego i szafy chłodniczej.

Odnowiona stołówka sprzyja miłej atmosferze panującej w czasie spożywania obiadu. Wszystkie zakupione urządzenia oraz akcesoria pozwalają szybciej przygotowywać posiłki dla ponad 200 uczniów. Zawierają one mniejszą ilość tłuszczu i zatrzymują więcej witamin, co sprzyja zdrowiu.

czytaj dalej na temat: Posiłek w szkole i w domu

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny

Lista wyłaczeń PGE

Portal ePodatki

Gmina Łyszkowice

mikroporady.pl