Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gmina Łyszkowice

Podziękowania

Utworzono dnia 28.09.2021

Wójt Gminy Łyszkowice

Dziękuje wszystkim osobom, które przyczyniły  się do organizacji uroczystości

p.n. „Rekonstrukcja historyczna zrzutu Cichociemnych w Czatolinie”

w dniu 25 września 2021 w miejscowości Czatolin.

W szczególności dziękuje:

Pocztom sztandarowym wystawianym przez:

Stowarzyszenie Aeroklub Warszawski

Ochotnicza Straż Pożarna Czatolin

PTTK oddział w Łowiczu

Hufiec  ZHP w Łowiczu Drużyna Wilkor

Szkołę Podstawową im Józefa Chełmońskiego w Łyszkowicach

 

            Sekcji skoków spadochronowych im. Pułkownika Jana Piwnika ps. „Ponury” Wojskowej Akademii Technicznej za wystawienie warty honorowej przy Pomniku Cichociemnych i pocztu flagowego.

            Panu Arkadiuszowi Majewskiemu Kierownikowi Sekcji Spadochronowej Areoklubu Warszawskiego wraz z całym zespołem, za przeprowadzenie rekonstrukcji zdarzeń tamtego pamiętnego dnia.

            Panu Marcinowi Kosiorkowi - Staroście Łowickiemu, Pani Barbarze i Pani Teresie Piwnik, Prezesowi LGD Gniazdo  Panu Markowi Skibie, Księdzu Jerzemu  Modelewskiemu i pozostałym zaproszonym gościom  którzy zaszczycili swoją obecnością tą ważną  dla Gminy Łyszkowice uroczystość.

            Prezesowi PTTK Łowicz Panu Adamowi Szymańskiemu za pomoc w opracowaniu broszur informacyjnych i  przedstawienie krótkiego rysu historycznego dotyczącego zrzutu żołnierzy Cichociemnych, który miał miejsce z 7 na 8 listopada 1941r oraz wszystkim członkom PTTK oddział Łowicz  , którzy wzięli udział w uroczystości.

            Radnemu Panu Piotrowi Gajkowi i Sołtys wsi Czatolin Pani Henryce Murawskiej za zaangażowanie, wsparcie i pomoc przy organizacji uroczystości.

            Panu Krzysztofowi Gajkowi za udostępnienie działki na której odbyła się rekonstrukcja pamiętnego zrzutu.

            Dyrektorom, nauczycielom i uczniom Szkół Podstawowych  z Łyszkowic, Kalenic, Seligowa i Stachlewa za przygotowanie części artystyczno -  patriotycznej, oraz  delegacjom tych szkół składającym kwiaty i wiązanki.

            Orkiestrze Dętej OSP działającej przy GOKiS w Łyszkowicach za wykonanie utworów patriotycznych jak również Orkiestrze Szkockiej Pipes&Dumps  za  koncert przy pomniku Cichociemnych.

            Klubowi Seniora Jutrzenka działającemu przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Łyszkowicach za wykonania pieśni patriotycznych.

            Pani Monice Wawrzyn Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Łyszkowicach wraz z pracownikami za ogromne  zaangażowanie organizacyjne.

            Strażakom z OSP Czatolin za techniczne zaangażowanie w organizację uroczystości i Paniom z KGW w Czatolinie  za kulinarne przygotowanie posiłku  dla zaproszonych.

            Panu Kazimierzowi  Olszewskiemu z firmy  TWOJE KONCERTY za przygotowanie posiłku dla wszystkich uczestników uroczystości.

            Rozgłośniom radiowym Radio VictoriaRadio Łódź za wsparcie medialne.

 

                          Wspólnie stworzyliśmy wyjątkową uroczystość nadając jej piękny, niesamowity i podniosły przebieg. Razem mieliśmy okazję, pogłębić wiedzę o historii związanej z wydarzeniami z okresu II wojny światowej jakie miały  miejsce w tamtym czasie na terenie naszej gminy.   Dziękuje wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie ponieważ przyczyniliście się do tego, że to wydarzenie pozostanie  wyjątkowe i niezapomniane dla całej  społeczności gminy i nie tylko.

 

 

#SzczepimySię

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 59

W poprzednim tygodniu: 468

W tym miesiącu: 1437

W poprzednim miesiącu: 2126

Wszystkich: 134609

Lista wyłaczeń PGE

Portal ePodatki

Gmina Łyszkowice

mikroporady.pl