Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gmina Łyszkowice

Sołectwo na PLUS

Utworzono dnia 28.03.2024
W dniu 27 marca ok. godz. 17:30 w budynku OSP Wrzeczko odbyło się spotkanie Pana Grzegorza Schreibera – Marszałka Województwa Łódzkiego z sołtysami wsi, które otrzymały dofinansowanie w ramach programu „Sołectwo na Plus”.
Sołtysi wsi Wrzeczko, Polesie, Stachlew, Kalenice, Trzcianka, Gzinka, Stare Grudze otrzymali z rąk Marszałka czeki na realizację zadań wskazanych we wnioskach.
W imieniu mieszkańców gminy Łyszkowice Wójt Pan Adam Ruta powitał Marszałka, jednocześnie też podziękował w imieniu sołtysów za otrzymane dofinansowania.
Podkreślił w swoim wystąpieniu ważną rolę i znaczenie funkcji sołtysa w planowaniu i organizowaniu rozwoju poszczególnych wsi. Wskazał także na ich zaangażowanie w realizację potrzeb i oczekiwań mieszkańców wsi. Podkreślił również wzorową współpracę z pracownikami urzędu, radnymi, Kołami Gospodyń Wiejskich, Ochotniczymi Strażami Pożarnymi czy też Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Łyszkowicach. Dzięki temu pozycja i autorytet sołtysa w naszej gminie jest bardzo wysoki.
To sołtysi są organem pomocniczym wójta na wsi, czyli są jego przedstawicielami. Poinformował Pana Marszałka, że od 2015 roku z budżetu gminu każde sołectwo otrzymuje określone kwoty w ramach funduszu sołeckiego. Na 2024 rok łączna kwota przeznaczona na fundusz sołecki wynosi 641 469,09 zł. Na zebraniach wiejskich przyjmowanych jest średnio po 5 zadań, co przy 21 sołectwach liczba ta może osiągnąć około 100 zadań. Te dane potwierdzają też udział mieszkańców w rozwoju wsi.
Pan Marszałek odnosząc się o przedstawionej informacji wyraził duże zadowolenie z faktu takiej dobrej relacji urząd – sołectwo, czy też wójt- sołtys.

Utworzenie gminnego żłobka w Łyszkowicach

Projekt pn. „Utworzenie gminnego żłobka w Łyszkowicach” współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Cyfrowa Gmina

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 1247

W poprzednim tygodniu: 2410

W tym miesiącu: 6357

W poprzednim miesiącu: 5540

Wszystkich: 209926

Lista wyłaczeń PGE

Portal ePodatki

Gmina Łyszkowice

mikroporady.pl

Portal Jakości Powietrza