Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gmina Łyszkowice

Wykonanie otworu studziennego nr 3 dla potrzeb ujęcia wód podziemnych wodociągu wiejskiego w m. Stachlew

Utworzono dnia 26.04.2024

Wójt Gminy Łyszkowice Adam Ruta informuje, że w dniu 23 kwietnia 2024 r. została podpisana umowa z HYDROWIERT KIRSCHKE & SKOWRON SPÓŁKA JAWNA z Bełchatowa na wykonanie otworu studziennego nr 3 dla potrzeb ujęcia wód podziemnych wodociągu wiejskiego w m. Stachlew. Wartość zamówienia 94.095,00 PLN brutto.

Celem inwestycji  jest wykonanie robót i badań na wykonanie ujęcia wód podziemnych – otworu studziennego nr 3 a następnie wykonanie likwidacji studni nr 2 dla potrzeb wodociągu wiejskiego w miejscowości STACHLEW.

Obecnie ujęcie wodociągu wiejskiego w m. Stachlew składa się z dwóch studni głębinowych. Studni nr 1 wykonanej w roku 1985 oraz  studni nr 2, która została wykonana na przełomie roku 1992 i 1993 r.

Studnia nr 2, z uwagi na duży spadek wydajności eksploatacyjnej, w ostatnich latach wykorzystywana była wyłącznie do płukania filtrów w stacji uzdatniania wody. Obecnie, z uwagi na dalej postępujący spadek wydajności eksploatacyjnej została ona wyłączona z eksploatacji i przeznaczona do likwidacji. W związku z likwidacją studni nr 2 zaszła konieczność wykonania otworu studziennego nr 3 aby zapewnić ciągłość dostaw wody w razie awarii studni nr 1. Obie studnie zapewnią większą wydajność na zwiększone zapotrzebowanie dostaw wody dla mieszkańców oraz MOP Polesie i Parma oraz poprawią bezpieczeństwo ciągłości dostaw wody.

 

Utworzenie gminnego żłobka w Łyszkowicach

Projekt pn. „Utworzenie gminnego żłobka w Łyszkowicach” współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Cyfrowa Gmina

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 1986

W poprzednim tygodniu: 2406

W tym miesiącu: 7676

W poprzednim miesiącu: 11925

Wszystkich: 231835

Lista wyłaczeń PGE

Portal ePodatki

Gmina Łyszkowice

mikroporady.pl

Portal Jakości Powietrza